تلاش‌های Archive.org برای تدارک آرشیو از گوگل پلاس امتداد دارد

گوگل قرار است از ابتدای آوریل پیش‌رو، حذف داده‌های مربوط‌به شبکه‌ی مدنی مهجورمانده‌ی خود یعنی گوگل پلاس ( Google) را آغاز بطی ء. از همین رو، سایت‌های Internet Archive و ArchiveTeam اعلام کرده‌اند که درون سعی هستند تا مطالبی را که کاربران این پلتفرم به‌صورت اشتراکی منتشر کرده‌اند، در سایت Archive.org پس انداز و حفظ کنند.

این دو سایت داخل بیانیه‌ای که داخل Reddit منتشر شد، اعلام کردند که اقدامات خود را بخاطر بایگانی کردن پست‌های منتشرشده داخل این شبکه‌ی اجتماعی آغاز کرده‌اند و می‌خواهند با پشتیبان‌گیری از آن‌ها با استفاده از اسکریپت‌هاشان، مفروضات ذخیره‌شده داخل گوگل پلاس را برای سال‌های آتی حفظ کردن کنند. آن‌ها می‌گویند تنها مطالبی را پس انداز می‌کنند که به‌صورت عمومی منتشر شده بودند و امکان پشتیبان‌گیری از پست‌های خصوصی یا مطالب حذف‌شده بود ندارد؛ همچنین، این دو سایت از افرادی که تمایلی به پرونده مطالب‌شان ندارند، می‌خواهند تا حساب‌های کاربری خود را غیرفعال کنند.

مقاله‌های مرتبط:گوگل به‌دلیل شاق امنیتی، گوگل پلاس را فروردین ۹۸ تعطیل می‌کندآموزش پشتیبان گیری از حساب کاربری گوگل پلاس

کارشناسان این سایت‌ها ضمن رمز بوسیله محدودیت‌ها و مشکلاتی که باید طی این سیلان به خشکی امدن آن‌ها فائق آیند، خاطرنشان می‌کنند که امکان ذخیره‌سازی تمام همه‌ی محتواهای این شبکه‌ی مدنی حیات ندارد. در گوگل پلاس، عزب امکان نوشتن ۵۰۰ دید برای هر پست مجهز بود و بخشی از آن‌ها همچنین به‌شکل مجموعه‌ای از کدهای استاتیک HTML مدال داده می‌شد. واضح نیست که بتوان مجموعه پیام‌های کامل و دنباله‌داری که درون پاسخ بوسیله یکدیگر تالیف شدند را داخل این بایگانی حفظ کردن کرد. تصاویر و ویدیوها تیمار با همان چونی حقیقی ذخیره نمی‌شوند.

اکتبر گذشته و پس از بروز مسائل رادیکال امنیتی برای گوگل پلاس که داده‌های کاربران در معرض دید سایرین قرار می‌داد، گوگل اعلام کرد که سرو اجتماعی خود را تعطیل خواهد کرد. درون همان زمان، گوگل بوسیله این نکته رمز کرد که نمونه تعامل در این سرویس زیاد پایین است و بیشتر بازدیدهای کاربران از آن تنها ۵ ثانیه طول می‌کشد. پس از افشای دومین الغا امنیتی، گوگل یک جو زمانی برای تعطیلی این سرویس گلچین کرد و تو ابتدای همین سال اعلام کرد که می‌خواهد از دوم آوریل، عملیات حذف داده‌های کاربران را آغاز کند. از فوریه، نبوغ خلق کردن حساب‌های کاربری و اجتماعات جدید داخل این شبکه‌ بست شده است.

Internet Archive و ArchiveTeam، مأموریت خود را حفظ بخش‌هایی از اینترنت بخاطر آیندگان نشانی می‌کنند و به اقدامات خود در همین راستا برای ذخیره‌سازی محتوای منتشرشده تو سایت‌هایی مانند Tumblrو Flickr، پیش از آنکه حذف شوند، رمز می‌کنند. بیشتر بخوانید:بخشی از گوگل پلاس با صیت Currents به فقره خود ادامه می‌دهدگوگل پلاس رسما به‌تاریخ پیوست؛ معاینه دلایل انقراض پروژه‌ای بزرگآموزش پشتیبان گیری از حساب کاربری گوگل پلاسگوگل پلاس از ۱۳ فروردین داده‌های کاربران را به‌صورت رسمی حذف خواهد کردگوگل بوسیله برهان دشوار امنیتی، گوگل پلاس را فروردین ۹۸ تعطیل می‌کند