نقشه کشی دفتر کار KMAG، شعبه لیوبلیانا اسلوونی

داده ها کلیشرکت طراح: Krageljکارفرما: KMAGمتراژ: ۱۱۰۰ متر مربعسال: ۲۰۱۵مکان: لیوبلیانا، اسلوونی

KMAG نام شرکتی است که داخل زمینه‌ی فروش موتور فعالیت می‌کند. کمپانی مذکور شعباتی در کشورهایی بسان اسلوونی، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مونته‌نگرو، آلبانی و ایتالیا دارد. KMAG در سال ۲۰۱۵ بازطراحی شعبه‌ی لیوبلیانا، اسلوونی را به شرکتی به نام Kragelj بسته است. مساحت این دکه امر ۱۱۰۰ متر مربع است.

در شعبه‌ی لیوبلیانا بخاطر هر دپارتمان، فضا فرمان مستقلی در رویت خمود شده بود. همین امر باعث می‌شد کارمندان به‌ندرت با همکارانشان تو دپارتمان‌های دیگر ملاقات داشته باشند. درواقع تعامل میان کارمندان دپارتمان‌های متنوع بسیار ناچیز حیات.

با وجود اینکه کارمندان در یک ساختمان کار می‌کردند، محیط کارشان در طبقات مختلف وجود. همین امر باعث شده حیات بخاطر ارتباط با یکدیگر از ایمیل یا پیام‌رسان استفاده کنند. مدیران KMAG برای رفع این مشکل در سال ۲۰۱۵ از شریک Kragelj درخواست کردند شعبه‌ی لیوبلیانا را بازطراحی کند؛ زیرا به این مولود رسیده بودند که هرچه تعامل در میان کارمندان بیشتر باشد، راندمان مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش و میزان سرسپردگی میان آن‌ها افزایش خواهد یافت.

Kragelj تمام بخش‌ها را بوسیله یک طبقه آورده است. بخش‌های مرتبط در بر یکدیگر استراحت گرفته‌اند و از میزهای کوچک‌تری نیز استفاده شده است. این امر باعث شده است فضایی برای فعالیت‌های گروهی ابداع شود و نیز بخش‌های مانند حجره دیدار و اتاق صبر به مجموعه اضافه شود. درون دنباله نگاهی به تصاویر گرفته‌شده از دفتر کار KMAG خواهیم انداخت.

بیشتر بخوانید:محیط کار باز ارتباط و تعامل میان کارکنان را کمرنگ می‌کندآینده محیط‌های کاری چگونه است؟زیباترین دفاتر کاری جهان تو سال ۲۰۱۸طراحی دکه فرمان Slack؛ تورنتوطراحی دکه کار ادوبی؛ لندن