ارز کاغذ گستردن و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی ابدی ماند

به گزارش ایسنا به نقل از معاونت مطبوعاتی، حسین انتظامی، رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ گفت: در جلسه‌ای که امروز به همت کمک اول رئیس جمهور و با حضرت مسؤولان همه دستگاه‌های مرتبط با کاغذ از جمله وزیر اتیکت و رئیس بانک مرکزی و نمایندگان حوزه‌های نشر و مطبوعات تشکیل شد، پیشنهاد مشترک وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن، تجارت وارسی شد و با توجه به تأکیدات پیشگام معظم انقلاب مبنی بر حل مساله کاغذ حوزه ادب مقرر شد ارز تخصیصی برای مصرف کاغذ نشر و مطبوعات، همچنان ۴۲۰۰ تومانی سرمد بماند.

پیاده شدن اساس این گزارش، شهریور ماه ۹۷ بخت درون ودیعه ارزی خویشتن ۲۵ قلم کالا را بوسیله عنوان کالاهای اساسی سرگشاده ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرد که به گفته رئیس جمهور نباید این کالاها با افزودن قیمت مواجه می‌شدند و کاغذ روزنامه بی آرامی از آن دست وجود. پس از آن بود که با اعلام اسامی دریافت‌کنندگان ارز نیمایی، انتظار می‌رفت که کاغذ نشر و مطبوعات غم مشمول ارز نیمایی بشود که بر اساس اطلاع دادن امروز رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ، ارز کاغذ انتشار و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی باقی ماند.

انتظامی درباره سایر مصوبات جلسه‌ای که بوسیله ریاست اسحاق جهانگیری تشکیل شد، تشریح داد: در این جلسه بر وظیفه نظارتی وزارت نزاکت و ارشاد اسلامی داخل نحوه توزیع این کاغذها تاکید شد. همچنین مقرر شد کاغذهای موجود در گمرک، ظرف دو هفته مرخص کردن و توزیع شوند.

کمک بزرگ وزیر ارشاد افزود: در این مجمع همچنین پیاده شدن رفع موانع و افزایش نمونه تولید کاغذ توسط کارخانجات تویی بوسیله عنوان یک محاکمه مبنایی تاکید شد.

رئیس کارگروه ساماندهی کاغذ در نسب حال از جمع بندی جلسه بخاطر تلاقی جدی با واردکنندگان متخلف خبر داد و با اشاره به مأموریت اختصاص دستگاه‌های نظارتی، افزود: مقرر شد با افرادی که با ارز دولتی کاغذ وارد کرده‌اند و آن را بیرون از نظارت وزارت فرهنگ یا با قیمت آزاد توزیع و یا مخزن کرده‌اند با مجاهدت تلاقی شود.

انتظامی در پایان ضمن قدردانی از نگاه راهبردی دکتر جهانگیری و مساعدت رئیس بانک مرکزی پیش روی امیدواری کرد که با این تصمیمات فوری، تپش راسته کاغذ فروکش خواهد کرد.

انتهای پیام