۲۴ آذر: متولد الکساندر گوستاو ایفل، طراح حصار ایفل

قوم ی گوستاو ایفل داخل قرن ۱۸ میلادی از آلمان به فرانسه مهاجرت کردند و نام خانوادگی ایفل را از روی کوهی که در سرزمین اصلی شان در غرب آلمان قرار داشت برداشتند. قوم ی گوستاو همیشه از نام ایفل استعمال می کردند؛ ولی زمان تولد گوستاو نام خانوادگی وی را همان شهرت اصلی آلمانی خود بونیخ هاوزن گذاشتند که داخل سال ۱۸۸۰ بوسیله صورت رسمی به ایفل دگرگونی علنی کرد.

گوستاو ایفل بیشتر زمان خود را نزد مادربزرگش سپری می کرد؛ اما وفاق زیاد گرم و نزدیکی با مادر خود داشت. والده گوستاو بی تا متجاوز باهوشی حیات و با راه انداختن تجارت زغال درآمد متجاوز خوبی داشت، او آن قدر مظفر وجود که سال ۱۹۴۳ با فروش شرکتی که تأسیس کرده بود خویشتن را بازنشست کرد تا بوسیله قوم خویشتن نزدیک باشد. گوستاو ایفل به تحصیل دلبستگی ای نداشت و معمولا سر کلاس فراگیری کمترین نمرات را می گرفت. وی در آن عهد باور داشت که مدرسه وقت تلف کردن است. ولی دو سال پایان دبیرستان یکی از معلم هایش تأثیر عمیقی پیاده شدن وی گذاشت و گوستاو ایفل به شدت به ادبیات و تاریخ فرع مند شد و با جدیت به معاینه پرداخت و توانست از دبیرستان فارغ التحصیل شود. تو این میان عموی گوستاو که مخترع تجهیزات فرایندهای شیمیایی بود تأثیر یدکی روی او گذاشت و گوستاو بوسیله مهندسی دلبستگی مند شد. گوستاو ایفل سال ۱۸۵۵ توانست درون رشته مهندسی شیمی فارغ التحصیل شود باوجود اینکه اشتهار و آینده وی در مسیر دیگری رقم خورد.

پس از فارغ التحصیلی گوستاو ترانه داشت در اتلیه عمویش به امر مشغول شود؛ اما با لگن شدید خانواده علنی شد. گوستاو کارش را بوسیله عنوان دستیار نزد برادر ناتنی خود آغاز کرد؛ ولی دستمزدی قبض نمی کرد و بعد از چندین ماه کار عاری حقوق نزد یک مهندس نحو آهن رفت و تو آنجا بوسیله عنوان منشی مشغول به حکم شد و این بدوی حکم با پاداش وی وجود.

مشارکت جدید بعد از مدتی ورشکست شد؛ ولی آن مهندس روش آهن که صاحب باهم اتحاد کردن نیز بود، گوستاو را بخاطر حکم در یک شرکت ارشد معرفی کردن کرد و گوستاو ایفل در آنجا مبتلا به کار شد و توانست با تعجب تمام یک پل فلزی بخاطر راه آهن آلمان طراحی نرم و بسازد که سبب پریدن بزرگی تو کار شد. بعد از بخشیدن چند دم بوسیله وی پیشنهاد فقره در چند کارخانه بزرگ داده شد و گوستاو پیشنهاد کار به عنوان رئیس مرکز طراحی و تحقیقات را پذیرفت.

به نشانی نخستین کار، گوستاو یک پل فلزی در شهر بردو و روی رودخانه گارون تاسیس که موفقیت اهمیت نیز برای شریک وی بوسیله همراه داشت. به ممارست گوستاو ایفل بوسیله عنوان یک نابغه داخل طراحی و پیدایش سازه های فلزی در سراسر فرانسه شناخته شد. در دهه ی ۱۸۷۰ ایفل مطلع بوسیله اجرای پروژه های بزرگ تو خارج از فرانسه کرد که برای شهید می توان به جایگاه مرکزی راه آهن داخل ده بوداپست اشاره کرد که یکی از استاندارد های نادر از کارهای گوستاو ایفل است و گنجایش تاریخی داخل زندگی حرفه ای او دارد. گوستاو ایفل نقش زیاد مهمی در تاسیس مجسمه آزادی آمریکا ایفا کرد. زمانی که طراحی و پیدایش سازه داخلی مجسمه از سوی آگوستو فردریک نقشه کش و معمار فرانسوی مجسمه آزادی، بوسیله ایفل داده شد، طرح اولیه و ساختار تویی را کاملا تغییر داد. ایفل نقیض پیدایش تندیس به صورت یکپارچه با این ابعاد بود؛ چراکه فشار کار و داخل حاصل خطر شکستن و ویرانه شدن فقره نیز تکثیر می یافت، به همین دلیل تصمیم گرفت از سازه فلزی در تو تندیس به عنوان استخوان بندی مصرف درنگ. طرحی که ایفل برای ساخت مجسمه آزادی ارائه کرد، بعدها موجب خلق کردن سبک دیوار پرده ای شد که امروزه نیز از آن کاربرد می شود.

از دیگر یادگارهای اساسی و فراموش نشدنی گوستاو ایفل می توان به برج ایفل که نماد شهر پاریس است رمز کرد. این حصار برای نمایشگاه جهانی پاریس تو سال ۱۸۸۹ بخاطر تجلیل یکصدمین سالگرد انقلاب فرانسه، مصنوع شد. برای پیدایش این نماد، یک محک طراحی برگزار شد و داخل آن از تمامی طراحان بزرگ دعوت به ایفا آمد تا طرح های خویشتن را برای ساخت این برج ارائه دهند و خاتمه از بین ۷۰۰ طرح پیشنهادی که در تمرین نقشه کشی بوسیله ثبت رسید، طرح گوستاو ایفل بوسیله موافقت آرا انتخاب شد. ایجاد برج زیر نظر گوستاو ایفل تو ابتدا ژوئیه سال ۱۸۸۷ شروع شد. بارو ایفل یک هنر مهندسی در سازه های فلزی به حساب می آید و گوستاو ایفل تمام بصیرت و نبوغ خویشتن را داخل مهندسی و ریاضیات آمیخته با هنر به صورت جهانیان کشید. تاسیس حصار ایفل دو سال و دو ماه طول کشید و ۸۵۰ نفر بخاطر پیدایش آن انبازی کردند. این حصار از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه باریک شده و برای پیوند آن ها از دو و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استعمال شده است. اوج حصار ۳۲۴ متر است که تو زمان خود مرتفع ترین بارو دنیا بود. پیمانه حصار ایفل زیاد از ۱۰ هزار جثه است که ۷ هزاره و ۳۰۰ تن آن فولاد است.

گوستاو ایفل بعد از بازنشستگی زندگی خود را صرف استفهام در خصوص هواشناسی و آیرودینامیک کرد. او در تاریخچه ۲۷ دسامبر سال ۱۹۲۳ و در سن ۹۱ سالگی دیده از جهان فروبست.دیگر رویدادهای اساسی ۲۴ آذر

۱۹۹۴ – ارائه ی مقدماتی نسخه Netscape، اولین مرورگر اینترنتی مختار

۱۹۹۵ – رونمایی از بدوی موتور جستجوی اینترنتی، AltaVista. گوگل تا سال ۲۰۰۱ نتوانست جایگزین این سواری شود تا این که یاهو آن را خریداری کرد.

این پیغام در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ به روزرسانی شده است.بیشتر بخوانید:مهارت های ضروری بخاطر مدیریت تقویمآموزش ساخت تقویم بازاریابی محتوا۱۹ بهمن: افتتاح بورس نزدک و پراکندن رسمی گوگل مپز۲۷ دی: استعفای جری یانگ، موسس یاهو۲۶ دی: سالگرد مرگ رابرت ویلسون معمار لابراتوار فرمی