رسالت مشترک انبیای الهی داخل قرآن

به گزارش ایسنا، بوسیله نقل از موجودی خبری پیشگاه مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام ناصر رفیعی عصر امروز داخل آئین سخنرانی تو شبستان امام خمینی (ره) حرم بانوی کریمه مردمان بیت (س) بوسیله بررسی برخی از نکات تفسیری آیه ۴۸ سوره انبیا صیقل و اقرار کرد: قرآن کریم از ۲۵ پیامبر در قصص خویشتن یادکرده است؛ این تو حالی است که تعداد انبیا الهی بوسیله ۱۲۴ هزار پیامبر می رسد.

بدنه هیئت علمی جامعه المصطفی بابیان این که اسامی انبیای الهی بر اساس حاجت تاریخ عصر هبوط قرآن سخی و به فراخور دریافتن عمومی از تاریخ انبیا مطرح و به رخساره آیاتی نازل شده است، گفت: تمام انبیای الهی دارای یک هدف و رسالت مشترک هستند؛ بر این اساس معصوم راحل می فرمودند که اگر همه انبیا خدایی در یک جا و زمان جمع شوند با یکدیگر به تضاد دید نمی رسیدند.

سخنران آستان مهذب حضور معصومه سلام الله علیها با اشاره بوسیله برخی از اصلی ترین اشتراکات تبلیغی انبیای الهی گفت: دعوت به توحید، معاد، انصاف اجتماعی، تعلیم و تعلم، تشکیل حکومت، مبارزه با جفا و رشد و پرورش عقول هفت هدف محوری و مشترک انبیا الوهیت است.

وی دنباله عدالت: قرآن کریم درآیات بسی بوسیله این اهداف اشاره کرده است، بخاطر مثال در وصف لزوم تشکیل حاکمیت دینی در آیه ۶۴ سوره نساء فرموده است «وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ لِیُطاعَ بِإِذْنِ اللَّهِ …؛ ما هیچ پیامبری را نفرستادیم جز برای این که بوسیله اذن رب در همگی امور از او پیروی شود…» باید توجه داشت یکی از کالا و ضرورت های این طور اطاعتی تشکیل حاکمیت دینی است.

حجت الاسلام رفیعی بابیان این که دایره رسالت های مشترک انبیا الهی درون هویت کلمه راهنمایی انسان از گمراهی بوسیله تلالو خلاصه شده است، عنوان کرد: قرآن کریم عظمت و بزرگی جناب هارون و موسی علیهماالسلام را در آیه ۴۸ سوره انبیا بیان فرموده است؛ بر این اساس مجدد داخل قرآن کریم مسلمانان را از ارتکاب آزارهایی که یهودیان به این دو نبی رسانیدن بر حذر داشته است.

وی افزود: خداوند متعال در آیه ۴۸ سوره انبیا فرموده است «وَ لَقَدْ آتَیْنا مُوسی‏ وَ هارُونَ الْفُرْقانَ وَ ضِیاءً وَ ذِکْراً لِلْمُتَّقینَ؛ و حقّا که ما به موسی و هارون (تاریخچه آسمانی تورات را که) وسیله جدایی حق از باطل، و روشنی (قلب ها و روش قشری آدم) و یادآور پرهیزکاران (بود) عطا کردیم».

انتهای پیام