سومین المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران فراخوان عدالت

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از ستاد شناسایی رسانی سی و دومین مهمانی بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، «سوم المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران» توسط بنیاد سینمایی فارابی و با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران، داخل دو بخش «ایده» و «فیلم» و همزمان با جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

این المپیاد با اهداف اشاعه فضائل اخلاقی و نگاه امیدوارانه به زندگی تو بین نوجوانان از طریق ایده پردازی و همکاری در تولید فیلم، یافتن ایده های نو داخل سینمای کودکان و نوجوانان، خلق کردن شرایط مناسب برای کشف و معرفی کردن استعدادهای هنری نوجوانان داخل حوزه تخصصی سینمای کودکان و نوجوانان و ماخذ سازی برای اتساع فعالیت داخل حوزه سینمای کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

«سومین المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران» تو دو بخش: ایده: (منظور از ایده، طرح مقدماتی قصه ای است که پس از مقبول توسط هیئت انتخاب المپیاد، با کمک لله وکیل و گروه خلاق به طرح طاسی فیلمنامه (دارای ابتدا، میانه و سرانجام شعر باشد) تبدیل خواهد شد.) و فیلم کوتاه: (قصد فیلم هایی با زمان حداکثر ۳ دقیقه است که پس ازآن از سال ۱۳۹۶ تولید شده باشند) برگزار خواهد شد.

دبیرخانه المپیاد پیش از برگزاری، برای نوجوانانی که آثارشان به مرحله بازپسین راه برملا کرده است داخل دفاتر سندیکا سینمای جوانان ایران کارگاه های رایگان «آشنایی با سینما» برگزار خواهد کرد.

بنا بر این فراخوان وضعیت شریک در المپیاد در دو بسرنوشت شوم دچار کردن ایده و فیلم کوتاه بوسیله شرح تحت است:

درون این المپیاد نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله (متولدین سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می توانند شرکت کنند.

برگزیدگان و شرکت کنندگان در المپیاد قبلی به شرط مراعات سن، در اولویت پذیرش این دوروبر قرار خواهند گرفت.

− در بخش ایده:
• هر باهم اتحاد کردن کننده می تواند حداکثر ۵ ایده نمایش دهد و در صورت تصویب، یکی از آنها به فرآیند تولید وارد شود.
• ایده پذیرفته شده بعد از برگزینی توسط هیات انتخاب، به المپیاد راه یافته و پایین تر نظر اساتید در کارگاههای «ایده بوسیله طرح کلی فیلمنامه» که در اصفهان تشکیل می شود شرکت خواهند کرد.
• طرح های طاسی تولید شده در اتلیه های «ایده بوسیله فیلمنامه» تک داوری قرار گرفته، آثار پذیرفته شده با حمایت دبیرخانه المپیاد بوسیله مرحله تولید می رسد.

− در بخش فیلم:
• فیلم های تولید شده حداکثر تا ۳ دقیقه باشد.
• فیلم های ساخته شده می توانند توسط دوربین معمولی یا تلفن همراه، تصویربرداری شده باشند.
• فیلم ها می توانند در قالب داستانی، اصیل یا پویانمایی باشند.
• فیلم های نخبه در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان (اصفهان) به عرضه در خواهند آمد.
• به فیلم های برگزیده درون المپیاد جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.
• برگزیدگان بخش «ایده» و «فیلم» از طرف دبیرخانه المپیاد بخاطر حضور تو اردوی آموزشی استعدادهای المپیاد که از ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ در اصفهان برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

«سرزمین من»، «آرزوهای غلام»، «رویاهای کودکان و نوجوانان امروز»، «خانواده من»، «خلاقیت در عمر»، «سرگرمی کودکان»، «نشاط و کودکی»، «سواد رسانه ای کودکان و نوجوانان»، «امیدواری»، «مغفرت» و «قصه های برگرفته از کتاب های کودک و نوجوان» (ترجیحاً نویسنده های ایرانی) محورهای پیشنهادی و دارای اولویت این المپیاد هستند.

متقاضیان بخاطر ثبت نام باید به سایت www.iycs.ir رجوع و از سر پرتال، فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ایده را آپلود کنند و در نظر داشته باشند که ایده حداکثر در دو صفحه A۴ با موضوعاتی که درون بخش محورهای عید به نگارش درآمده، با قلم Nazanin ۱۴ تایپ شده و از ضابطه پرتال ثبت صیت بوسیله دبیرخانه المپیاد ارسال شود.

پس از بررسی اولیه ایده از صاحبان ایده های پذیرفته شده احضار خواهد شد تا در کارگاه های آموزشی که به همین منظور تو دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران درون بکلی کشور برنامه ریزی شده شرکت کنند.

فیلم های تولید شده از ضابطه پرتال ثبت شهرت و یا دفاتر اتحادیه سینمای جوانان ایران بوسیله دبیرخانه المپیاد ارسال خواهند شد.

«سوم المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران» ۲۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد و زمان بندی ثبت نام و ارسال آثار در دو پاره ایده و فیلم کوتاه به شرح تحت خواهد حیات:

بخش الف: ایده
• آخرین زود ثبت نام در سایت و ارسال آثار: ۲۰ آماج
• اخبار ایده های پذیرفته شده: ۲۷ نشانه

مدخل ب: فیلم
• آخرین مهلت ارسال فیلم های بخش ایده فیلم نامه: ۷ مرداد
• اخبار فیلم های راه یافته به بخش مسابقه: ۱۵ مرداد

متقاضیان آثار خود را به نشانی تهران، راسته ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان کوچک نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱، دکه امور جشنواره ها ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با عده تلفن های ۸۶۰۸۴۸۱۶-۸۶۰۸۴۸۲۹ وابستگی حاصل کنند.

انتهای پیام