ایجاد خطای نظر با کاشی کاری مدرن یک مشارکت انگلیسی

کاسا سرامیکا، شرکت کارخانه ی تولید کاشی و سرامیک کف در انگلستان، اخیرا در شبکه های مدنی مثل توییتر خبرساز شده است. آن ها با نمایش ی طرحی وهم آلود با استعمال از ۴۰۰ کاشی کف، خطای دیدی ایجاد کرده اند که آدم را از دویدن در راهروی سالن ها منع می بطی ء.

هرچند شاید دلیلی نداشته باشد کسی بخواهد در راهروی یک نمایشگاه بدود؛ اما بوسیله هرحال این طرح باعث می شود اگر کسی چنین تصمیمی دارد قبل از اقدام با نگاهی به کف راهرو از این کار منصرف شود. با اینکه طراحان انگلیسی به ما اطمینان می دهند که این کاشی ها کاملا مسطح هستند، وقتی از زوایای خاصی بوسیله آن ها نگاه کنیم واقعا به نظر می رسد که گودال شکوه درون وسط راهرو حیات دارد. جالب تر آن که وقتی از سمت مقابل نگاه کنید، آن گودال مانند یک برآمدگی مبصر به رویت می آید. هر دو حالت باعث می شوند که بازدیدکنندگان آن محل از لول سریع در آن بخش خودداری کنند.

تصویر راهروی شگفت انگیز اولین وعده توسط یکی از کاربران سایت ردیت درون فضای اینترنت صبر گرفت و سپس از آن تو توییتر دست بوسیله دست شد. دانکن کوک، صاحب شرکت انگلیسی کاسا سرامیکا از این فرصت کاربرد کرد و تصاویر بیشتری از زوایای مختلف به همراه کلیپ هایی از راه عدول کردن خودش روی راهروی مذکور منتشر کرد.مقاله ی مرتبط:سیاحت کنید: چگونه عدد تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می درنگ

طراحان کاسا سرامیکا به روزنامه ی اینسایدر گفته اند که علاوه بر منع بازدیدکنندگان از دویدن در راهرو، آن ها می خواستند ورودی وهم آلودی بسازند و از این طریق به مردم مدال دهند که کاشی ها چه کاربردهایی می توانند داشته باشند.

هری مولینو، مسئول فروش کاسا سرامیکا، به مجله ی تودِی گفت: «ظاهر جریان قدری خنده دار است؛ اما وهم آلودی این طرح در عکس ها تشدید می شود. حقیقت است که این راهرو بخاطر سیاق رفتن کاملا امن است.»بیشتر بخوانید:توهم چهره غریبه؛ وقتی چهره ای عادی داخل نگاهمان هیولا می شودخطای دید می تواند باعث تأخیر درون عملکرد مغز شودبررسی خطای مجرد نوری سه بعدی درون نظر یک لباس عجیبچطور تصمیمات بهتری بگیریم؟تماشا کنید: چگونه عدد تصاویر دریافتی از چشم را تحریف می درنگ