اولین درخواست از طباطبایی نژاد در جایگاه نظارتی سینما

به گزارش ایسنا، داخل متن این نامه آمده است: «ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی، همانطور که مقدمه هستید در دوره پیش از شما با وعده صدور پروانه نمایش فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است!» مشروط به انصراف از اکران نوروزی، این فیلم برخلاف میل ما از اکران پیاده شدن گذاشته شد.

تا امروز همواره تلاش شد تا به دور از حواشی، شرایط بخاطر تصرف مجوز در فضایی منطقی مهیا آید. ولی علیرغم گذشت ۴ ماه از آن وعده و با وجود ردیابی های متعدد، پاسخ روشنی به تقاضای اکران داده نمی شود و مرتباً صدور مجوز به اجازه افرادی موکول می شود که اساساً نقش قانونی ای درون مسیر پروانه عرضه فیلم ها ندارند.

معاون پیشین که با آن جنین رفت؛ امروز از شما به عنوان معاون جدید خواستاریم درون زمانی که اداره سینمایی هدف شفافیت سر میدهد، موضع رسمی و شفاف خود را نسبت به اکران این فیلم به مردم و رسانه ها اطلاع دادن نمایید. تمایل که دیدن این فیلم جرم نشود…»

«نظر این فیلم جرم است!» یک فیلم سیاسی است که به ماجرای یک گروگانگیری می پردازد. این فیلم برای نخستین وهله در بخش «نگاه نو» سی و هفتم جشنواره فیلم سپیده دم به نمایش درآمد.

در اختصار داستان این فیلم آماده است: “فقط یک فیلم پنج دقیقه ای می خواستم تا بعداً بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم، اما امونم ندادند… صدای آژیراشون داره نزدیک تر می شه… الان مثل مور و ملخ می ریزن اینجا….”

کمی از عوامل تولید «رویت این فیلم جرم است!» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: رضا زهتابچیان، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، طرح ریز عریضی و شکل: بابک پناهی، طراح گریم: محسن دارسنج، مدیر صدابرداری: امیر نوبخت، مدل سازی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، تدوین: سیاوش کردجان، آهنگساز: حبیب خزایی فر، جلوه های ویژه رایانه ای: شهاب نجفی، جلوه های ویژه میدانی: حمید رسولیان، مدیر تولید: محمدجواد موحد، مدیر برنامه ریزی: امین قوامی، معاون فاتحه کارگردان: علیرضا صالحی، پانته آ حسینی، مدیر تدارکات: افشین رئوفی، عکاس: کورش پیرو، پیدایش پشت صحنه: حمید ضرابی، مدیر تبلیغات: سیدعلی طباطبائی نژاد، مدیر امور رسانه ای: هادی فیروزمندی، صندوق طرح: محفل فیلم سوره، تهیه کننده: محمدرضا شفاه، میوه: اداره سینمایی حوزه هنری.

انتهای پیام