در افتتاحیه جشنواره پویانمایی و دستور کار های عروسکی تلویزیون چه گذشت؟

به گزارش ایسنا بوسیله نقل از ستاد خبری دومین عید ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران، دکتر علی دارابی داخل آیین افتتاحیه دومین مهمانی ملی پویانمایی تلویزیونی و اولین گرداگرد پروگرام های عروسکی تلویزیونی ایران که سه شنبه عصر در کرمانشاه برگزار شد تقریر کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با ۱۵۰ شبکه رادیو و تلویزیونی به بیش از ۳۵ زبان فراملی، رفتار به تولید و پخش برنامه های مختلفی می کند و داخل این بین تسهیم استان ها ۸۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی است.

وی افزود: این شبکه ها در هر استان در خدمت فرهنگ، هنر، توسعه پایدار و مردم آن سرزمین هستند.

معاون امور استان های دایره صدا و سیما با پیش روی اینکه مراکز استانی مواجب دارند تقدم های ۱۰ گانه ای را سرلوحه برنامه های خود راحتی دهند، گفت: از یکسره تقدم ها این است که پیوست های فرهنگی ـ هنری مبتنی بر مرزوبوم رسانه ای توسعه منیع هر استان را با کمک مسئولان امر تدوین و اجرا کنند، اصطلاح انسان باشند و پرسشگر، ناظر و چشم و گوش مردم داخل موافق مسئولان باشند، حامی و همراه مسئولان درون انعکاس خدمات و عملکرد آن ها باشند، در نقش مشاوری امین برای مسئولان تو نقد مشفقانه و ناصحانه بخاطر برطرف کردن نواقص کارها از عهده برآیند، در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های استان تلاش کنند و در جذب توریسم، گردشگر، جلب سرمایه گذاری و مشارکت آنان داخل کار توسعه و پیشرفت استان کمک بایسته ای داشته باشند.

وی ادامه داد: اولویت دیگر این است که شبکه های استانی باید زبان، لهجه، گویش، نژاد، مذهب، آداب و رسوم، پاره فرهنگ های هر استان را درون خدمت اتحاد و اتصال ملی بخدمت بگیرند و داخل پویایی و مانایی فرهنگ عتیق و با سابقه این سرزمین تلاش کنند.

دارابی با بیان اینکه مراکز استانی ندا و اشکار کردن باید فرصتی برای وقوف و کشف استعدادهای کبیر در عرصه فرهنگی هنری حاضر سازند، خاطرنشان کرد: ایجاد هم چشمی سالم و سازنده میان هنرمندان بومی برای تولیدات فاخر، پیشگامی در قسط رسانه ای، پیوند با مردم داخل فرح ها، بی قراری ها و بحران ها و وقوف رسانی، آموزش، پر کردن اوقات قرار و اهتمام برای افزایش سواد رسانه ای، از دیگر تقدم ها و سیاست های برنامه ای ندا و سیمای مراکز بوسیله حساب می روند.

دستیار امور استان های صداوسیما درون بسرنوشت شوم دچار کردن دیگری از سخنان خویشتن به برگزاری دومین عید ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران در استان کرمانشاه پرداخت و گفت: کرمانشاه درون دو سال اخیر در معرض زلزله و سیل بوده و خرابی ها و انحطاط های زیادی توسط مردم این دیار تحمل شده است؛ از بنیانی ترین اقدامات مسئولان ارشد ملک و استان این بوده و هست که چهره مسرور و نشاط به استان دمیده شود، به خصوص کودکان و نوجوانان که در این بلایای دچار بحران های روحی و عاطفی شده اند در رجحان برای تبسم، خنده و طرب هستند.

وی ادامه عدل: این جشنواره به کمک مردم و مسئولان آمده تا بوسیله سهم خود بتواند بخشی از آلام و آسیب ها را کاهش دهد و با ظرفیت هایی که ساختن می کند از یکسره راه اندازی هفته فرهنگی- هنری استان، برنامه سازان محبوب طفل و نوجوان بتوانند تو شهرها و شهرستان ها و مناطق زلزله خورده با اجرای برنامه های شاد، ساعات و اوقات خوشی را برای کودکان این سرزمین حاضر کنند.

دارابی با اشاره به اینکه جشنواره پویانمایی فرصتی بخاطر شناساندن و بازنمایی استان و ظرفیت های آن است خاطرنشان کرد: این رویداد مهم، شناسامه فرهنگی و هنری برای هر استان ابداع می کند، امکان ملاقات چهره بوسیله چهره هنرمندان با مردم را فراهم می سازد و از همه مهم خیس آنکه همکاری کنندگان تو جشنواره مُبلغ و معرف کرمانشاه و مردم مهربان، نوعدوست و سلحشور آن و ظرفیت ها و توانمندی های آن به زمان کوتاه ایران می شوند.

دستیار امور استان های سازمان صدا و رخسار افزایش کرد: دستاوردهای مهمی که برپایی رخدادهای فرهنگی ـ هنری متشابه جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی برای استان میزبان دارد، درون تکثیر همراهی و همبستگی انسان و مسئولان و ارتقاء دانش و آگاهی آنان در عرصه فرهنگ و هنر تاثیر بسزایی خواهد داشت همچنین به توسعه زیرساخت ها، عمران و توسعه استان و بالاخص رسانه استان دستیار شایانی دارد.

وی در ادامه اولویت های صدا و سیمای مراکز در حوزه پویانمایی (انیمیشن) و دستور کار های عروسکی را تک توجه صبر عدالت و گفت: پویانمایی و دستور کار های عروسکی دو مرزوبوم از هنر و صنعت هستند که اندوه میدان گسترده ای بخاطر شغل زایی و درآمدزایی دارند و هم عرصه ای بزرگ بخاطر کارهای فرهنگی، تعلیم و هدایت محسوب می شوند.
دارابی با تقریر اینکه مخاطبان و جامعه هدف دستور کار های عروسکی و پویانمایی طیف وسیعی از اقشار اهل سنت هستند تصریح کرد: از بزرگسالان تا خردسالان، همگی پای اینگونه برنامه ها می نشیند اگرچه خردسالان، کودکان و نوجوانان و جوانان را باید مخاطبان پا بر جا آن برشمرد.
کمک امور استان های رسانه ملی تاکید کرد: بخش مخصوص و غیر دولتی کارها و خدماتی درون خور تقدیر داخل این مرزوبوم ادا داده است البته نوا و سیما غصه دامنه های وقار در مرزوبوم پویانمایی و عروسکی برداشته اما همه اینها با آن قله و هدفی که باید مدیران برسیم بور بس بسیار و معناداری دارد.

وی با اعتراف اینکه جشنواره تلاش می کند کارگاهی بزرگ برای آموزش و واگذاری تجربه میان هنرمندان و برنامه سازان باشد افزود: درصدد هستیم از طریق این جشنواره و غصه افزایی حجم ها، بتوانیم بازار بزرگی را در منطقه و جهان به مشت آوریم.

***

مدیرکل نغمه و سیمای مرکز کرمانشاه گفت: جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی موجب رونق فرهنگ، هنر و تولید و ایجاد جو شادی و مراد داخل این استان خواهد شد.

افشین امیری تو آیین افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: کرمانشاه شاهراه ارتباطی عتبات عالیات است و این همجواری نورانی بخاطر تبعه مهمان نواز این دیار، مایه فخر است.

وی افزود: فساد هشت ساله در کرمانشاه اول شد و تو همین استان به پایان رسید؛ کرمانشاه هزاران شهید را در دوران انقلاب، دفاع مهذب و اخیرا در دفاع از حرم زینبی وقف اسلام و ایران کرده و این روانی را تجهیزات زرین دیگری در تاریخ لبریز افتخار خویشتن می داند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی و دستور کار های عروسکی علت ایجاد بیگانه و نشاط داخل استان کرمانشاه می شود گفت: ایجاد فرصتی بخاطر معرفی ۴ هزار جاذبه تاریخی و گردشگری که بوسیله ثبت ملی و جهانی رسیده اند از دیگر دستاوردهای این مهمانی محسوب می شود.

وی ادامه رحم: این عید زمینه ظهور و بروز استعدادهای هنر انیمیشن در عرصه های گوناگون را بوسیله وجود می آورد آن هم داخل سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده اند و لازم است همه نهادها و مایه ها درون حروف اشتغال زایی و افزودن تولید ملی دامنه بردارند.
امیری با اشاره به برپایی هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه درون طول برگزاری مهمانی عنوان کرد: انسان کرمانشاه به اختصاص در فداکار شهرها رنج و آلام یدکی را تحمل کرده اند بنابراین برپایی این هفته و حضرت گروه های هنری و نمایشی در ۶ ولایت استان، می تواند شادی و نشاط را برای آنها به ارمغان بیاورد.

مدیرکل صوت و سیمای مرکز کرمانشاه خاطرنشان کرد: تکثیر شدن بخش عروسکی بوسیله عید پویانمایی، موجب رونق تولیدات اختصاص گروه سنی نوزاد و نوجوان خواهد شد و بن ارتقا کمی و کیفی آثار این حوزه را بوسیله وجود می آورد.

وی با پیش روی اینکه رویکرد این عید و دست اندرکاران برگزاری آن، افزودن امید و نشاط در بین اقشار مختلف مردم است، گفت: یکی از مهمترین سیاست های نظام اسلامی، مجاهدت مسئولان بخاطر امیدبخشی به مردم از طریق اجرای پروگرام های کاری داخل راستای توسعه پایدار در استان های مختلف کشور است.

امیری افزود: امیدواریم برگزاری مظفر عید ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران بتواند آزمون شایسته ای بخاطر برگزاری جشنواره بین المللی بوم دایره وار در سال ۲۰۲۰ در استان کرمانشاه باشد.
مدیرکل صوت و سیمای مرکز کرمانشاه داخل سرانجام ضمن شکر از زوجیت رسانه ملی و معاونت امور استان های صدا و سیما گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده تا مهمانان جشنواره برای همیشه خاطره ای خوش از کرمانشاه داشته باشند.
 

***

از قوم پرسنل از شهدای استان کرمانشاه داخل آیین افتتاحیه دومین عید ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران تجلیل شد.

در آیین افتتاحیه این جشنواره که سه گانه شنبه عصر در سالن کام کرمانشاه برگزار شد، با حضرت کمک امور استان های رسانه ملی و دیگر مهمانان مهیا در مراسم، از قوم فدایی از شهدای متمایز و پیشگامان انقلاب اسلامی داخل این استان تجلیل شد.
پهلو این اساس با اهدای لوح، از خانواده شهیدان حسن ادبیان، نجیب پیران ویسه، شهید قراول حرم شاهرخ دایی پور، فوزیه شیردل و سردار جانباز عالی رتبه اسیابانی پاسداری بوسیله انجام آمد.

داخل آیین افتتاحیه این جشنواره که سه شنبه عصر داخل تالار صدای زیر مردانه کرمانشاه برگزار شد، نیز با حضور دکتر دارابی معاون امور استان های رسانه ملی و دیگر مهمانان مجهز تو مراسم، از مدیران کل سابق این مرکز مراعات شد.
خانواده مرحوم هادی شریفی مدیرکل اسبق نغمه و سیمای مرکز کرمانشاه و نیز حبیب الله مازندرانی و رضا رحیمی مدیران کل سابق این مرکز، افرادی بودند که درون این بسرنوشت شوم دچار کردن از آنها تقدیر عارض گرفت.

***

استاندار کرمانشاه گفت: برپایی جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی، جهت اثرگذاری مثبت بر هنر و صرفه جویی استان خواهد شد.

هوشنگ بازوند در آیین افتتاحیه این جشنواره که در تالار شوق کرمانشاه برگزار شد تقریر کرد: صنعتی پویانمایی دارای آثار فرهنگی و هنری و اجتماعی بسیاری در ایران و جهان است.
وی افزود: یکی از مهمترین اهداف استانداری کرمانشاه درون میزبانی جشنواره پویانمایی و برنامه های عروسکی که با عنایت ویژه بزرگواری سازمان و معاونت امور استان های نوا و سیما همراه بود، همین اثرگذاری است.

استاندار کرمانشاه با تقریر اینکه اثرگذاری بر اقتصاد و ادب کرمانشاه، یکی دیگر از دستاوردهای جشنواره حاضر محسوب می شود، گفت: این استان طی دو سال اخیر هیاهو های طبیعی زیادی را تحمل کرد، از جمله زلزله سهمگین با چند صد پس لرزه و نیز سیل فروردین سال سیال که سبب درد و رنج مردم شد اما این جشنواره می تواند کام مردم را شیرین کند و موجب امیدآفرینی در کرمانشاه شود.

وی ادامه عدل: مردم فهیم کرمانشاه در پهلو مسئولان سعی کرده اند تحکم گرانقدر رهبر معظم انقلاب را در بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتند و فرمودند از زلزله و ترساندن یک فرصت بخاطر استان بسازید را ملبوس ایفا بپوشانند.

بازوند با اشاره به پیدایش هزاران واحد مسکونی و تجاری تو دوران بعد از تنش و بردباری کمترین خسارت ناشی از سیل را از عموم این تلاش ها و آمادگی ها دانست و تصریح کرد: سیل در این استان با دبی ۱۷۰۰ متر مکعب در فدایی روزها، به عطا مدیریت شد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: بیشترین بهره مندی از حمایت های دولتی با عنایت ویژه هیئت دولت، از دیگر مصادیق این فرصت سازی توسط مسئولان و مردم کرمانشاه به احصائیه می رود به طوری که ۵ هزار میلیارد تومان صرف کردن بازسازی استان شد.

وی گفت: در کنار امنیت روسای قوا و همه اعضای هیئت شانس و همچنین نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان انسان کرمانشاه در کانون شورای اسلامی و مجلس خبرگان، تماشاچی اقدامات خلاقانه صدا و بادخور کردن تو سطح ملی و استانی در هنگامه بروز زلزله و سیل بودیم و برنامه های موثری را درون راستای آمادگی بیشتر آدم و آرامش قدری بوسیله جامعه تدارک دیدند.

بازوند ضمن سپاسگزاری از همه گویندگان، گزارشگران، دستور کار سازان و مدیران رسانه استانی خاطرنشان کرد: کرمانشاه یکی از زیباترین استان های ایران و سینه ستبر کشور بوسیله حساب می رود و اگر فراغت باشد به درستی این استان را شناساندن کنیم، باید مصادیق آن را تبیین کنیم.

انتهای پیام