<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1567203952-1942-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> اعلام برنامه های ماه محرم سازمان فرهنگی هنری شهرداری

Warning: file_put_contents(logs/1567203952-8910-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
بوسیله گزارش ایسنا به نقل از دایره فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان پور دستیار فرهنگی دایره فرهنگی و هنری شهرداری تهران با فرا بزمین نشستن ایام سوگواری سیدالشهدا گفت: امسال در ماه محرم سال ۱۴۴۱ مصادف با ۱۳۹۸حدود ۳۵ نشانی دستور کار در قالب ۳ هزار اجراهای متنوع با عنوان کلی «جلوه تفرج» در محرم و صفر برگزار می شود.

وی داخل ادامه به رادیکال ترین برنامه های این دایره اشاره کرد: سیزدهمین آیین تکریم از نوگلان حسینی با هدف شناسایی استعدادهای بالقوه مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم تبعه بیت(ع) و فراگیری مداحان طراز انقلاب اسلامی با همدستی دانش آموزی برگزار می شود. همچنین جلسه های ادبی متعددی با نشانی «بر آستان اشک» در چهار نقطه برگزار می شود و در نهایت شعرهای خوانده شده در این نشست ها برای انتشار در یک مجموعه، جمع آوری می شود.

وی افزود: مانند سال های گذشته پروگرام های متمرکز تو میدان آیینی معصوم حسین(ع) به مدت ۶۰ روز برگزار می شود. این دستور کار ها در قالب غرفه های متنوع، اجرای تعزیه بخاطر نوجوانان و بزرگسالان، تئاتر میدانی و پروگرام های همایشی برگزار می شود.

فاطمیان پور درون ادامه گفت: پنجمین سوگواره عاشورایی با هدف زنده نگه داشتن تشریفات آیینی تعزیه درون مدارس برگزار می شود. در این دستور کار برای بصیرت آموزان کلاس آموزشی تعزیه برگزار می شود و در نهایت تعزیه ها توسط خود بصیرت آموزان ایفا می شود. همچنین درون همه نزاکت سراها پرده خوانی و تعزیه با عنوان «مرثیه آفتاب» اجرا می شود.

معاون فرهنگی راه اندازی فرهنگی هنری گفت: در ایام محرم و صفر مجموعه نمایشگاه هایی با موضوع عاشورا برپا می شود که از جمله آن ها می توان به اولین نمایشگاه هنر مفهومی با استفاده از کتب عاشورایی با عنوان «عقل قرمز» در باغ کتاب تهران، نمایشگاه عکس های مختلف در نگارخانه لاله، نمایشگاه آثار استاد علی شیرازی با عنوان لوحه های عاشورایی داخل موزه هنرهای دینی معصوم علی(ع) و نمایشگاه هایی با موضوع تعزیه و آیین های عاشورایی درون زمان قاجار در باغ موزه هنرهای ایرانی رمز کرد.

وی به اجرای نمایش های موضوعی اشاره کرد و گفت: نمایش «خاتون» بوسیله مدت ۳۰ شب در پردیس تئاتر تهران عمل می شود. نیز نمایش های موضوعی دیگری چون؛ «تا رقیه»، «شین» با هدف سرایت ادب عاشورایی ادا می شود.

فاطمیان پور افزود: امسال هم مانند سال های گذشته پیاده روی جاماندگان اربعین از میدان معصوم حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی را داریم. سال گذشته این پیاده روی با استقبال خوبی رو بوسیله رو شد و بیش از ۲میلیون نفر در آن شریک کردند.

وی با اشاره به تولید محصولات ویژه خانواده، کودکان و نوجوانان به صورت فیزیکی و در فضای مجازی، گفت: همچنین امسال کمپین «سلام کنار حسین» را با هدف سرایت و تبلیغ مراسم حسنه ایرانیان بخاطر در اختیار قرار دادن آب آشامیدنی، برگزار می کنیم. همچنین امسال برنامه پاسداری از پیرغلامان و خادمان حسینی با نشانی «پرده عشاق» در سطح ده تهران برگزار می شود.

بررسی و معرفی کردن نوحه های محرم با نشانی «آوای محرم»، کنفرانس های رونمایی از کتاب های برگزیده عاشورایی و اجرای سوگواره های اقوام، نواحی و شهرهای تهران تو نزاکت سرای قوم از دیگر پروگرام های ماه محرم است که فاطمیان پور در ادامه به آن اشاره کرد.

کمک سازمان فرهنگی هنری در دنباله با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه درآمدها و نفقه های این سازمان مشعشع نیست واکنش علامت داد و گفت: به لطف خدا و با تمام محدودیت هایی که در حوزه بودجه داریم ولی توانسته ایم با تخصص و همراهی همکارانمان نفقه ها را کاهش دهیم و برنامه های فرهنگی برگزار کنیم.  بودجه فرهنگی سازمان فرهنگی هنری صفر است و بوسیله واسطه این اتفاق و کم لطفی و ناچیز توجهی که به این سازمان شده است ما درون محدودیت هستیم. ولی این سازمان همیشه مورد متکی آدم شهر تهران بوده است و ما بوسیله لطف این اعتماد و همکاری انسان توانسته ایم با اجرای برنامه های فرهنگی نوکری گذار آدم باشیم.

انتهای پیام