طراحی دکه کار مایکروسافت، شعبه استانبول

اطلاعات کلیشرکت طرح ریز: هایدن کانلکارفرما: مایکروسافتمتراژ: ۶۹۷۰ متر مربعسال: ۲۰۰۸محل: استانبول

دفتر کار پرجنب وجوش و پویای مایکروسافت در استانبول، پیش از تبدیل شدن به دفتر کنونی یک مرکز خرید بود. در واقع این ساختمان بزرگ به عنوان مرکز سودا طراحی و کامل مراحل ساخت آن انجام شد، اما اکنون توسط شرکت مایکروسافت بوسیله عنوان دفتر کار تک کاربرد قرار می گیرد. این مسکن بزرگ و شش ضلعی در سنخ خود از معماری زیاد جالب و بدیعی بهره می برد؛ آتریوم مرکزی که بوسیله یک سقف سرتیز ای با پنجره های مبصر ختم می شود، فضای داخل ساختمان را پرنور کرده و درون سراسر ساختمان، چشم اندازی از هر اشکوب پیش روی کارمندان قرار داده است. بنابراین بوسیله دلیل این معماری خاص، همه ی بخش ها و گروه های مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش قابل رؤیت هستند. از تقدیر مقبول این دفتر کار، حتی مراجعان و مشتریان نیز می توانند این فضا موثر پرنشاط را که از محاسبه تکنولوژی و تعامل بین کارکنان در سطح عالی و پیشرفته قرار دارد، به خوبی مشاهده کنند. داخل این شرکت، اتاق و دکه فقره جداگانه و شخصی حیات ندارد و تمام میز ها و کامپیوترها درون کنار اندوه چیده شده اند و کارمندان به نعوظ گروهی به فقره خود مشغول هستند.

یکی دیگر از فردی های اختصاص دفتر کار مایکروسافت درون استانبول این است که علاوه پهلو نگرش استراحت کارکنان، قسمتی از شرکت با این مرام مدل سازی شده که افراد بتوانند بخاطر مدت کوتاهی از تبلت یا تلفن همراه خود استفاده کنند. در حقیقت در مکان هایی که بخاطر این هدف نقشه کشی شده اند، کارکنان می توانند برای دقایقی بدون اینکه عوامل دل باعث پرت شدن حواسشان شود، از تبلت یا تلفن همراه خود استفاده خواه ایمیل های خود را چک کنند. قسمت های دیگری نیز در این دفتر بخاطر کمک بوسیله فعالیت های تجاری شرکت، معرفی کردن و عرضه ی محصولات جدید به مشتریان داخل دیدن خمود شده است. از امکانات رفاهی که بخاطر کارمندان در دید گرفته شده می نبوغ به همگان رستوران، سالن بازی و مکانی برای گردهمایی و تعامل بین کارمندان در فضای باز و خارج از بناء اشاره کرد.

برای دکوراسیون داخلی این دفتر کار از رنگ های شاد و زنده استفاده شده است. ترکیب رنگ ها با مداقه کامل انتخاب شده تا یک محیط کار پرانرژی و پرجنب وجوش ایجاد بطی ء و همچنین با سایر اجزای فضا هماهنگ و متناسب باشد. با استفاده از اختلاط رنگ های شاد و متنوع، مایکروسافت غلبه تجاری شرکت و درک اعتمادبه ثانیه خویشتن را بوسیله عارض می کشد.

در ادامه، تصاویر محزون شده از این دفتر امر زیبا و مدرن را خواهید دید:

بیشتر بخوانید:همه از دفاتر باز متنفرند، پس چرا هنوز وجود دارند؟محیط حکم باز وفاق و تعامل میان کارکنان را کمرنگ می کندآینده هوا های کاری چگونه است؟زیباترین دفاتر کاری دنیا در سال ۲۰۱۸طراحی دکه امر Slack؛ تورنتو