نگاهی به طراحی جالب و خلاقانه یک پلکان مارپیچ

مقاله ی مرتبط:نقشه کشی داخلی آپارتمان؛ ایده ای مینمالیستی و آرامش بخش

طرح ریز فرانسوی، «ایتو مورابیتو» (Ito Morabito) که تحت برند خویشتن موسوم بوسیله «اُرا ایتو» (Ora Ito) فعالیت می کند، ساختمان اداری جدیدی به سفارش بخش رسانه «LVMH» طراحی کرده است. این بناء که درون شهر پاریس واقع شده، چهار طبقه دارد و در مدل سازی فضای تویی آن از سبک مینمالیسم الهام گرفته شده است.

یکی از ویژگی های جالب توجه این بنا، پلکانی چوبی، مبصر و مارپیچ است که چهار مرتبه ی این ساختمان را به نظام مرتبط کرده و تو منبع حال بسیار لطیف و شکیل است. 

طرح ریز خلاق و خوش اندیشه ما در تک طرح خویشتن چنین می گوید:هدف من از نقشه کشی این نردبان در مرکز توجه قرار دادن آن به عنوان بخشی از فضای مرکزی ساختمان بود. شکل ظاهری آن حالتی موج دار در محیط ابداع کرده است که به خوبی جای خویشتن را در دل فضای میانی سازه پیدا کرده و خودنمایی می یواش. از دید من این پلکان که نیمی از اژدر و نیمی از وال الهام گرفته شده است، ناگهان شما را در بر می گیرد و بی آنکه خود بفهمید به طبقه ی درست راهنمایی می بطی ء. 

با این حساب باید رمز کنم این پلکان چوبی در واقع دارای ساختاری بیومورفیک است که همچون یک گردباد باشکوه، آگاهانه فضای داخلی این اداره را والا الشعاع خویشتن قرار داده است.

تاسیس این نردبان جالب توجه توسط گروه «KOZAC» صورت گرفته و برای جلوه ی بیشتر، مادون هر پله ی آن به لباس مکنون نورپردازی شده است. از سوی دیگر همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، فضای تویی این اداره به صورت مینیمال و ساده طراحی شده و از این نظر، این پلکان با توجه به ظاهر خاص خود، کنتراست و تضاد جالب توجهی به بود آورده است.

داخل واقع باید گفت به لطف این پلکان و همچنین فضاسازی بسرنوشت شوم دچار کردن پذیرش، مراجعه کنندگان از لحاظ بصری شاهد چیز پهن ای جالب خواهند بود.

نظر شما داخل مورد این پلکان مواج چیست؟بیشتر بخوانید:معرفی برندگان مانور عکاسی حیات وحش ۲۰۱۸ بریتانیاایده ای جالب برای بازتعریف فضاسازی حجره خوابمعرفی برگزیدگان فتنه عکاسی با پهپاد 2017تماشا کنید: قدرت اختفا خارق العاده حیوانات در طبیعتچالشی سرگرم کننده: مار را فاش کنید