ابتکار جالب سازندگان فرودگاه اسخیپول آمستردام بخاطر کاهش آلودگی صوتی

AفرودگاهGASGHAROOOOاسخیپولAROOOON شهرآمستردام هلند در ۹ کیلومتری جنوب غربی این شهر واقع شده است؛ و سومین فرودگاه شلوغ اروپا و یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها درون سراسر دنیا بوسیله شمار می رود به. طور معمول طی یک سال، بیش از ۶۳ میلیون مسافر با ۴۷۹ هزاره پرواز از روال اسخیپول بوسیله کشورهای مختلف درون سراسر دنیا می روانی این. یعنی بوسیله طور میانگین اسخیپول میزبان حدودا ۱۳۰۰ پرواز درون روز یا بوسیله طور دقیق تر، تقریبا یک پرواز درون هر دقیقه است؛ موضوعی که در صورت بی تدبیری مسئولان، می تواند به یکی از بزرگ ترین معظلات ساکنین آمستردام تبدیل شود ارتش.

کشور هلند مدت ها پیش درون سال ۱۹۱۶ میلادی داخل جا فعلی اسخیپول، باند فرودگاه بوسیله نسبت کوچکی را احداث کرده بود علت. انتخاب این مکان بوسیله نشانی باند فرودگاه، این حیات که ضمن وسیع بودن، ناهمواری های متجاوز کمی داشت پس. از گذر دهه ها، پست وجود داشتن این کشور باعث شد تا بوسیله سرعت انباشتگی ساکن داخل آن جا تکثیر یابد و به یکی از متراکم ترین ناحیه های شهری در ملک هلند تبدیل شود این. موضوع باعث شد که سروصدای ایجادشده توسط فرودگاه، بوسیله مشکلی آزاردهنده برای ساکنین منطقه دگرگونی شود برای.

سال های متمادی، ساکنین این منطقه از مشت صداهای سرسام آوری که پس از هربار برخواستن هواپیما ساختن می شد، شاکی بودند این. سنخ صدا که شدت بالایی دارد، بوسیله سرعت داخل سطح این منطقه ی هموار پخش می شود و هیچ مانعی قرین (تپه و دره تو) این بین بود ندارد تا امواج صوتی شکسته شوند و پس از اصابت با آن موانع بوسیله سمتی دیگر منحرف شوند جالب. است بدانید وقتی که طویل ترین باند این فرودگاه در سال ۲۰۰۳ نحو اندازی شد، صدای جستن آف هواپیماها تا فاصله ی ۲۸ کیلومتری به شنوایی می رسید مسئولین.

فرودگاه بین المللی Schiphol به نیت کنترل روال و صدای ایجادشده و مقابله با این مشکل، از شرکت های مختلف کمک خواستند تا این که پاول ده کورت، از یک شرکت معماری به نام H H N S N S Landscape Architects، ایده ی تامل برانگیز و جالبی را.

مطرح کرد ایده ی کاربرد از یک معمار منظر برای حل چنین مشکلی، به رخ کاملا اتفاقی به ذهن مسئولان. خطور کرد تو سال ۲۰۰۸، پس از تلاشی ناموفق برای کنترل سروصدای ایجادشده، مقامات رسمی فرودگاه اسخیپول باخبر شدند که صداها تو زمین های زراعی شخم زده شده ی اطراف، که بین باند فرودگاه و شهرک های دوروبر قرار داشتند، با کاهشی شدید روبه رو.

می شوند از همین رو، پاول ولایت کورت با مصرف از پرچین و حفر کردن خندق، رفتار به ساخت تعدادی پستی و رفعت در جنوب غرب. فرودگاه کرد فاصله ی بین این پستی و بلندی ها تقریبا با طول موج صدای ایجادشده (از فرودگاه حدودا ۳۶ فوت.معادل ۱۰) ۹ متر. همسان است همچنین در میان آن ها از ۱۵۰ شیار یمین و بی آرامی قطع که برآمدگی هایی به طول (۶.فوت ۱) ۸ متر دارند، استفاده. شده است این شیارهای ساده، شدت صدای فرودگاه را تقریبا به نصف.

رسانده اند واکنش استفاده از پستی و بلندی ها بر نمونه پراکندگی صدا درون دو تصویر بلندی به احسان برازنده. مشاهده است چنان که می بینید در حالت نخست بوسیله موجب نبود موانع، بسرنوشت شوم دچار کردن اضافی از صدای هواپیما به منازل مسکونی می رسد؛ ولی داخل حالت دوم، پستی و بلندی ها اکثر صدای ایجادشده را منحرف

می کنند دهکده کورت برای اجرایی کردن این کار، از تجربیاتارنست چلادنی، فیزیک دان و موسیقی دان صد ۱۸ میلادی استفاده کرد؛ گفتنی است که تحقیقات چلادنی در زمینه ی فیزیک صدا، محور و مبنا بینش آکوستیک. مدرن است جالب است بدانید که برخی اوقات از این فیزیک دان «به عنوان» پدر آکوستیک یاد. می شود چلادنی در یکی از مشهورترین آزمایش هایش، کمی شن را روی صفحه ای فلزی پخش کرد و روی یک اسپیکر گذاشت؛ با پخش شدن صدا، دانه های شن با تناوب های متفاوت بوسیله لرزه درآمدند و اشکال هندسی جذابی را تولید کردند؛ اشکالی که امروزه آن ها را «به نام» اشکال چلادنی.

می شناسیم ایده ی دهات کورت بخاطر کاهش روال و صدا، توفیق آمیز بود و این معمار خوش ذوق، زمینی نزدیک بوسیله ۳۶ هکتار را با پستی و بلندی. پر کرد جالب است بدانید که این محوطه ی وسیع، خاتمه بوسیله پارک بیوتن شات. تبدیل شد امروزه مسیرهای مختلفی از داخل این پارک عبور. می کنند تو مرکز بیوتن شات، حروف حجر فرش شده ی مخصوصی بخاطر حرکت دورانی سواران و درون جاهای دیگر، مسیری مانند بخاطر پیاده روی. بود دارد داخل ضمن ناپسند محو بدانید که پوشش گیاهی بین برآمدگی ها، دست خط حرکتی جالبی را.

باریک اند ده کورت در این پارک از چندین کار هنری از جمله (Listening Ear یک دیش سهمی لباس که صداهای دوردست را تحکیم) می کند (و Chaldnipond یک تالاب الماسی لباس با پلی روی آن که با مکانیسمی مخصوص در ذیل آب، باعث خلق امواج زیبا) می شود کاربرد.

کرده است تکاپو مسئولین فرودگاه اسپیخول برای کاهش سروصدا، عزب بوسیله این تک محدود نشده است؛ آن ها زمان پرواز برخی هواپیماهای پرسروصداتر را تبدیل داده اند و متصل از ایرلاین ها می خواهند تا ناوگان شان را بوسیله هواپیماهایی کم سروصدا. تجهیز کنند مسئولین در مجاهدت اند تا سروصدای ایجادشده را تا قطع ۱۰ دسی بل.ناچیز کنند برای معارفه از جزئيات بیشتر در ارتباط با این فرودگاه، ورقه ی اختصاصی فرودگاه اسخیپول را درون کجارو.ظهر کنید ارزان ترین فروشنده بلیط هواپیمابه تمام مقاصد دنیا را از طریق موتور جستجوی.پروازکجارو بیابید:بیشتر بخوانید جهت ماندن جت داخل هوا؛ معمایی که هنوز حل نشده استبوئینگ نقص نرم افزاری جدیدی در هواپیمای 737 مکس کشف کرداولین پرواز هواپیمای غول پیکر بوئینگ 777X ادا شدفناوری های عالی هوانوردی که در خودروسازی استعمال شده اندنهنگ سفید ایرباس بوسیله