طراحی دکه امر نیسان، شعبه گورگاون هند

اطلاعات کلیشرکت طراح: الترا کانفیدنتیِلکارفرما: مشارکت خودروسازی نیسانمتراژ: ۱۵۸۰ متر مربعسال: ۲۰۱۶مکان: گروگاون، هند

شرکت خودروسازی نیسان در سال ۱۹۳۳ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در خانه دادن یوکوهاما در ژاپن واقع شده است. نیسان یکی از شریک شدن های ارشد در صنعتی خودروسازی است؛ از این رو در مدخل های متنوع دنیا اقدام به تأسیس دفتر کرده است. نیسان در سال ۲۰۱۳ بعد از شریک های تویوتا، جنرال موتورز، دسته فولکس واگن، گروه هیوندای سواری و فورد به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های خودروساز دنیا شناخته شده است. انبازی نیسان درون سال ۲۰۱۶ کار مدل سازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر کار خویشتن را به همکاری اولترا واگذار کرد؛ بجای به یک محل کار مدرن حاجت داشت که علامت دهنده ی اهداف، نرخ ها و محیط فقره این شرکت بزرگ باشد. نیسان به دنبال دفتری بود که بتواند کارآمد وجود داشتن و غلبه تجاری این شرکت را برای جذب انبازی های بیشتر نشان دهد.

طراحی این شریک شامل محوطه و فضای باز، اتاق ها و دفتر کار مجزا و شخصی ، مدل سازی کابین هایی که فقط از دو طرف محصور و بسته هستند، تالار اجتماعات برای برگزاری جلسات کار کننده و یک مکان ویژه بخاطر صبر کارکنان می شود. درون این دفتر، محلی برای استراحت کارکنان خلق کردن شده است تا برای دقایقی از فرمان و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند خواه با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین محل استراحت کارکنان به نشانی کانون انرژی در این باهم اتحاد کردن اجرا می کند که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می شود. نیسان این هوا و محیط کاری را با هدف افزودن کارایی و بهره وری شرکت به معماران سفارش داده است. 

به طور کلی، داخل طراحی دفتر امر نیسان از استیل مینیمالیسم استفاده شده است تا ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از نور و اثر جزیی بوسیله ارائه بگذارد. نگرش فراغت کارکنان از انفراد و طراحی خاصی برخوردار است. بخاطر مدل سازی این قسمت از دکه کار، بوسیله طور متعادل و متناسب از مصالح میسر و مواد غریزی به همراه دیوار سبز مصنوعی استفاده شده است؛ طراحان این کار را برای خلق محیطی سرسبز و آرامش بخش ایفا داده اند. آخرین مورد که البته از وقار بسیاری نیز برخوردار است، تقدیر باجناق سرویس این انبازی است؛ برای طراحی این قسمت از رنگ های گرم، شاد و روشن استفاده شده است. از انفراد های بارز و برجسته ی سلف سرویس دکه نیسان می توان به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه ی چوبی آن اشاره کرد. 

در ادامه بعضی از تصاویر محزون شده از این دفتر کار را می بینیم:بیشتر بخوانید:همه از دفاتر باز متنفرند، پس چرا هنوز بود دارند؟محیط کار باز تماس و تعامل میان کارکنان را کمرنگ می کندآینده هوا های مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش چگونه است؟زیباترین دفاتر مفید دنیا در سال ۲۰۱۸طراحی دفتر کار Slack؛ تورنتو