خانه دادن ای ساخته شده از ضایعات پلاستیک

مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیراستارتاپی با هدف بازیافت پلاستیک بوسیله قانون ای جدید

تا کنون، راه های بسیاری بخاطر جبران آسیب های آدم ها به محیط زیست ابداع شده است. ایده ی رابرت بزئو (Robert Bezeau)، کارآفرین کانادایی، در به امر گیری بطری های پلاستیکی برای تاسیس خانه، یکی از جالب ترینِ این ابداعات است. بزئو برای عملی کردن ایده اش، به بوکاس دل تورو پاناما رفت و تو آنجا فقره تاسیس دهکده ی بطری های پلاستیکی را آغاز کرد. مرام اصلی از ساخت این روستا، کاهش تلفات پلاستیکی و استفاده ی مجدد از آن ها تو پیدایش مسکن بود.

به گفته رابرت بزئو، این بطری ها را می توان علاوه پیاده شدن پیدایش خانه، بخاطر بناکردن سرپناه های فوری تو زمان ماجرا بلایای طبیعی، انبار غله، استخر، محل نگه داری حیوانات در مزرعه و… کاربرد کرد. بااین حال، کمال مطلوب اصلی بزئو از تاسیس این دهکده، افزودن آگاهی عمومی درباره ی خطرهای تلفات پلاستیک برای محیط زیست و لزوم توجه به کاهش تولید آن ها است.

کافی است زمینی به ارزش ١٩ هزاره دلار درون این روستا بخرید و حکم ساخت خانه را به معماران این مجموعه بسپارید. برای پیدایش ساختمانی ای با مساحت ١٠٠ مترمربع داخل این روستا، به حدود ١٤ هزار بطری پلاستیکی نیاز است. دمای داخل این خانه ها حدود دو درجه از بیرون خنک پر حرارت است و بوسیله سیستم تهویه نیازی ندارند؛ بنابراین، نفع جویی درون استفاده انرژی نیز از دیگر مزایای زندگی در این مسکن ها است. به علاوه، بناهای باریک شده از پلاستیک دربرابر زلزله نیز مقاوم اند.

برخلاف خانه های دهات که قشری مشابه خانه های معمولی دارند، نمای دل قلعه و زندان بناشده در این دهکده، تماما از بطری های پلاستیکی است. این دهکده که بوسیله یکی از جاذبه های گردشگری منطقه تحول شده، سالانه حدود ١٠٠ هزار بازدید کننده را بوسیله خود جذب می کند.

 بیشتر بخوانید:انواع پلاستیک و استفاده آن؛ انقلاب عصر مدرن که گیتی را تبدیل دادهر آنچه باید درمورد بازیافت بدانید؛ قسمت ثالث و پایانیآیا آلودگی میکروپلاستیکی بخاطر سلامتی زیان بخش است؟چین مصرف پلاستیک یک بارمصرف را ممنوع می کندنمایشگاه آثار هنری از گجت های هوشمند، ساکنان زمین پس از انسان ها