نقشه کشی دفتر کار نیسان، شعبه گورگاون هند

معلومات کلیشرکت طراح: الترا کانفیدنتیِلکارفرما: همکاری خودروسازی نیسانمتراژ: ۱۵۸۰ متر مربعسال: ۲۰۱۶مکان: گروگاون، هند

شرکت خودروسازی نیسان داخل سال ۱۹۳۳ تأسیس شد و دکه مرکزی آن در ولایت یوکوهاما در ژاپن واقع شده است. نیسان یکی از انبازی های بزرگ درون صنعت خودروسازی است؛ از این رو درون بخش های مختلف جهان اقدام به تأسیس دفتر کرده است. نیسان داخل سال ۲۰۱۳ بعد از شریک شدن های تویوتا، جنرال موتورز، گروه فولکس واگن، گروه هیوندای موتور و فورد به عنوان یکی از بزرگ ترین همکاری های خودروساز جهان شناخته شده است. انبازی نیسان تو سال ۲۰۱۶ کار مدل سازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر حکم خود را به مشارکت اولترا واگذار کرد؛ بجهت بوسیله یک محل کار مدرن نیاز داشت که نشان دهنده ی اهداف، ارزش ها و هوا کار این شرکت بزرگ باشد. نیسان بوسیله ظهر دفتری بود که بتواند کارآمد بودن و غلبه تجاری این انبازی را برای جذب مشارکت های بیشتر مدال دهد.

طراحی این باهم اتحاد کردن شامل محوطه و فضای باز، اتاق ها و دکه کار مجزا و انحصاری ، طراحی اتاقک هایی که فقط از دو طرف محصور و امانت هستند، سالن اجتماعات برای برگزاری جلسات کاری و یک مکان اختصاص برای استراحت کارکنان می شود. درون این دفتر، محلی برای قرار کارکنان ایجاد شده است تا برای دقایقی از کار و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند یا با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین نگرش استراحت کارکنان به عنوان کانون کارمایه در این باهم اتحاد کردن عمل می درنگ که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می شود. نیسان این محیط و فضا کارگر را با کمال مطلوب افزایش کارایی و روزی وری شرکت به معماران موعظه داده است. 

به طور کلی، داخل مدل سازی دفتر امر نیسان از سبک مینیمالیسم استفاده شده است تا ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از تلالو و رنگ به نمایش بگذارد. محل صبر کارکنان از محدودیت و نقشه کشی خاصی برخوردار است. برای طراحی این قسمت از دفتر کار، به نعوظ متعادل و سزاوار سرزنش از مصالح ساده و مواد طبیعی به همراه خرابه سبز مصنوعی کاربرد شده است؛ طراحان این کار را بخاطر ایجاد محیطی سرسبز و آرامش بخش اجرا داده اند. آخرین مورد که البته از جلال بسیاری همچنین برخوردار است، تقدیر سلف سرویس این شرکت است؛ برای مدل سازی این سرنوشت از رنگ های گرم، شاد و مشخص استفاده شده است. از ویژگی های بارز و برجسته ی سلف سرو دفتر نیسان می نبوغ به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه ی چوبی آن اشاره کرد. 

در ادامه چندی از تصاویر گرفته شده از این دفتر فقره را می بینیم:بیشتر بخوانید:همه از دفاتر باز متنفرند، پس چرا هنوز وجود دارند؟محیط امر باز ارتباط و تعامل میان کارکنان را کمرنگ می کندآینده هوا های کاری چگونه است؟زیباترین دفاتر کار کننده دنیا درون سال ۲۰۱۸طراحی دکه کار Slack؛ تورنتو