پل غلتان Cody Dock؛ جسارتی معمارانه با شعار احیای جاذبه های غریزی فراموش شده

مقاله های مرتبط:پل موسی، جایی که آب بخاطر عبور شما رویه باز می کند10 پل شگفت انگیز دنیا

پل غلتان Cody Dock ایده ی خلاقانه ی توماس رندال پیج (Thomas Randall-Page) معمار انگلیسی است که مسیری برای عبور افراد از گردنه ی لنگرگاه Cody خلق کردن خواهد کرد و درعین حال، مانع از گذر و مرور قایق ها داخل زیر پل نیز نخواهد شد. لنگرگاه Cody داخل شرق لندن که قلیل از میراث تاریخی بوسیله جای باقی مانده از عهد ملکه ی ویکتوریا به شمار می آید، مدت ها است به برهان بی توجهی مسئولان و ساکنان بومی، به محلی برای انباشت زباله تبدیل شده است. داخل سال های اخیر، بنیاد صدقه ی Gasworks Dock Partnership با مشارکت نیروهای داوطلب تلاش هایی برای احیای این لنگرگاه با هدف تبدیل آن به پیشگام اقتصادی فرهنگی آغاز کرده است و توماس رندال پیج امیدوار است این پل غلتان فولادی به تشبیه کردن جامعه ی نوظهور خلاقی بدل شود که Cody Dock را متحول خواهند کرد.

این سازه متشکل از فریم مربع شکل فولادی است که با لول روی ریل های موج دار انتصاب شده به خشکی امدن دیواره های آب راه، می تواند از پل پیاده رو بوسیله طاقی برای عبور کرجی ها تحول شکل دهد. به کارگیری وزنه های تعادل داخل چهارچوب فولادی این پل، ایده ای متأثر از شیوه های مرسوم مهندسی در دوران ملکه ی ویکتوریا است که امکان بازگشت سازه به وضعیت قبلی را، عاری نیاز به نیروی سواری یا الکتریسیته فراهم می آورد. 

رندال پیج درون این باره می گوید:این پل با گردش به موازات مسیر آبی که از روی آن عبور می کند، بیش از هرچیز قرضه دار پیشینیان ویکتوریایی خویشتن است. آن ها می دانستند لول دادن سازه های سنگین و ارشد مستلزم وجود نوعی تعادل در سیستم است و طرح من دقیقا بر همین مبنا انجام می نرم. امیدوارم این پل بوسیله عنوان قدری از پروژه ی بلندپروازانه ی احداث پیاده راه و مسیر چرخه سواری در امتداد رودخانه «لی» بتواند بوسیله تشبیه کردن اجتماع ی خلاق و پویایی تبدیل شود که اینجا تو حال لباس گیری است.

جمع آوری بودجه برای احداث این پل که از حدود چهار ماه پیش تو وب سایت Spacehive آغاز شده است، تا اواخر اوت امتداد خواهد داشت. توماس رندال پیج جزئیات این پروژه را در ویدئویی توضیح کرده است که باهم می بینیم.

دانلود از آپاراتبیشتر بخوانید:اثبات دوباره قابلیت لئوناردو داوینچی با بازسازی طرح او برای ساخت طولانی ترین پل جهانچرا هیچ پلی روی رود آمازون مصنوع نشده است؟فروریختن پل های ناتوان تو ایتالیاچرا معماران طراحان امتحان کاربری مظفر دستی می شوندطراحی داخلی آپارتمان؛ ایده ای مینمالیستی و آرامش بخش