یادی از شهید سید مجتبی هاشمی

به گزارش ایسنا، «سید مجتبی هاشمی» بدوی فرمانده کمیته تنش مرکزی تهران، فرمانده گروه فداییان اسلام درون طول جنگ ایران و عراق و بوسیله همراه مصطفی چمران تنها فرمانده غوغا های نامنظم داخل ایران حیات. کسی که داخل ۱۳ ابان ۱۳۱۹ در محله شاپور به دنیا آمد و درون ۲۸ اردیبهشت ۱۳۶۴ در خیابان یکدلی اسلامی (شاپور سابق)، تهران توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق تک سوء عزم قرار گرفت و بوسیله شهادت رسید. 

سیدمجتبی؛ زیباترین جوان ایرانی در سال ۱۳۳۸

آقا مجتبی سومین فرزند خانواده اش بود و تو جوانی بوسیله سبب ظاهر، نظر هر بیننده ای را به خویشتن جلب می کرد، بوسیله طوری که تو سال ١٣٣٨ به نشانی زیباترین جوان ایران شناخته شد. او برای استخدام بوسیله سپاه شاهنشاهی رفت اما جو حاکم پیاده شدن ارتش با احوال او تناسبی نداشت و از آنجا خارج آمد و به شغل آزاد روی آورد.

او که درون پیاده شدن کار، به بازی های باستانی و کُشتی نیز مشغول بود، داخل سال ١٣٤٢ بوسیله هیئت های مذهبی منضمات و بارها به دلیل مبارزاتش، توسط نیروهای ساواک دون تعقیب قرار گرفت.وی دارای تحصیلات متوسطه بود. سید مجتبی متاهل، دارای دو پسر و در تهران سکونت داشت.

محافظ امام خمینی(ره) تو زمان دخول به ایران

او قبل از نهضت اسلامی، وصال کرد و با آغاز مبارزات مردم علیه شاه، اندک کم عمر اش اثر جزیی و بوی سیاسی گرفت تا اینکه انقلاب به پیروزی رسید. در زمان ورود معصوم خمینی جزو اولین افراد مجتمع محافظان او تو کمیته استقبال راحتی می گیرد؛ وی بعد از پیروزی انقلاب، جزو یکی از مؤسسین کمیته نهضت اسلامی منطقه ٩ حیات.

بخاطر دستگیری ضدانقلاب بوسیله «پاوه» رفت

او از سوی خلخالی مأمور به شناسایی و تعاون ضدانقلاب شد و با آغاز غائله مخالف انقلاب تو غرب کشور، به پاوه رفت و اینجا وجود که پایش به جنگ باز شد و با آغاز رسمی جنگ، جزء نخستین افرادی بود که خود را بوسیله جبهه های جنوب رساند. یک بار مراد با نیروهایش بوسیله جبهه برود که اتوبوس برملا نمی درنگ. موضوع را به خلخالی اطلاع دادند، وی می گوید خود را با دو اتوبوسی که با آنها مواد تریاک محموله می شده و الان اسیر است، به جبهه برسانید و سپس که به مقصد رسیدید، راننده را آزاد کنید.

مسئول راه اندازی قسمت قسمت کردن «فدائیان اسلام»

سیدمجتبی هاشمی تو سال ١٣٥٩ دسته ضربتی بنام دسته «فداییان اسلام» را تشکیل عدل. پس از شروع جنگ ایران و عراق، ستاد این گروه در هتل کاروانسرای آبادان شکل گرفت و او و همرزمانش، در مقاومت ۳۲ روزه این شهر، با امیر سرتیپ منوچهر کهتری ایستادگی کردند. 

کارفرما مجتبی، داخل این مدت داخل دو محور عملیاتی، دون پل خرمشهر و جبهه ذوالفقاریه آبادان با تشکیل دو خاکریز به نشانی خط مبدا (الله) و خط دوم (علی) نیروها را سازماندهی کرد و بوسیله مدت یک سال در سرما و گرمای بالای ۵۵درجه با کمترین امکانات و تحمل رنج و سختی زیاد، توانست سدی مقابل ماشین مهیا جنگی خیل صدام ایجاد یواش.

کمال مطلوب گلوله های مجاهدین خلق شد

سرور مجتبی و خانواده اش بارها از طرف مجاهدین خلق، تهدید به مرگ شده بودند اما لحظه ای از عزم خود برای مدد رساندن بوسیله جبهه ها فروگذار نکرد. او بعد از مدتی از جبهه ها مراجعت و مغازه لباس فروشی اش را دوباره دایر کرد. او در زمانی که در عملیات ثامن الائمه(ع) یا ضعف حصر آبادان جناب داشت مورد کمال مطلوب چندین عملیات تروریستی ناکام از لفظ مجاهدین خلق قرار گرفت. بالاخره، پس ازآن از پخش تبلیغ هایی که داخل آن نام سیدمجتبی و چند قد دیگر از بچه های فداییان اسلام به نام افرادی که توسط مجاهدین ابداع اعدام خواهند شد، ذکر شده بود، عاقبت در آستانه ماه میمون رمضان سال ۱۳۶۴ مثال سرور مجتبی هاشمی، از قفا ضابطه کمال مطلوب گلوله تیم های ترور مجاهدین خلق قرار گرفت و بوسیله شهادت رسید.

در بخشی از سفارش نامه او می خوانیم:

بسمه تعالی
امیدوارم که خداوند گناهانم را مورد مغفرت صبر دهد. از کلیه کسانی که به طریقی دینی بوسیله آنها دارم طلب رحمت می کنم. خواهش می کنم مرا ببخشید تا خدای مهربان بی قراری شما را ببخشد.

کسانی که بوسیله من دینی دارند، همه آنها را می بخشم، امید که خدای قادر متعال همه آنها را بیامرزد. از پدر و پاپا عزیزم حلالیت می طلبم و همسر و فرزندانم را بوسیله شما می سپارم. خواست که آنان را تو سبب طریقت بیانگر اسلام بوسیله رهبری امام تشجیع کنید.

از شوهر و فرزندانم که نتوانستم بیش از این وسیله آسایش سندیت را فراهم نمایم، طلب بخشش می کنم. از خواهران و برادرانم حلالیت می طلبم. موعظه من به شما عزیزان این است که «موجد را فراموش نکنید».

انتهای پیام