مدل سازی دکه کار نیسان، شعبه گورگاون هند

داده ها کلیشرکت طراح: الترا کانفیدنتیِلکارفرما: همکاری خودروسازی نیسانمتراژ: ۱۵۸۰ متر مربعسال: ۲۰۱۶مکان: گروگاون، هند

مشارکت خودروسازی نیسان داخل سال ۱۹۳۳ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر یوکوهاما داخل ژاپن واقع شده است. نیسان یکی از شرکت های ارشد تو صنعتی خودروسازی است؛ از این رو در بخش های متنوع جهان اقدام به تأسیس دفتر کرده است. نیسان داخل سال ۲۰۱۳ بعد از شرکت های تویوتا، جنرال موتورز، قسمت قسمت کردن فولکس واگن، قسمت قسمت کردن هیوندای اتومبیل و فورد بوسیله عنوان یکی از بزرگ ترین مشارکت های خودروساز جهان شناخته شده است. شرکت نیسان درون سال ۲۰۱۶ کار مدل سازی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر فقره خود را بوسیله شرکت اولترا واگذار کرد؛ زیرا بوسیله یک نگرش کار مدرن نیاز داشت که نشان دهنده ی اهداف، بها ها و فضا فقره این انبازی بزرگ باشد. نیسان به دنبال دفتری بود که بتواند کارآمد بودن و قدرت تجاری این شریک شدن را بخاطر جذب مشارکت های بیشتر نشان دهد.

نقشه کشی این شریک شامل محوطه و فضای باز، حجره ها و دفتر کار مجزا و شخصی ، طراحی کابین هایی که فقط از دو طرف محصور و بسته هستند، تالار اجتماعات برای برگزاری جلسات موثر و یک مکان خاص بخاطر راحتی کارکنان می شود. در این دفتر، محلی برای استراحت کارکنان ساختن شده است تا برای دقایقی از کار و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند یا با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین محل استراحت کارکنان بوسیله عنوان حلقه کارمایه در این شرکت عمل می کند که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می شود. نیسان این فضا و محیط کاری را با شعار افزایش کارایی و بهره وری شریک شدن بوسیله معماران اندرز داده است. 

به نعوظ کلی، داخل طراحی دفتر کار نیسان از ریختگی مینیمالیسم استفاده شده است تا ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از تلالو و رنگ بوسیله عرضه بگذارد. محل فراغت کارکنان از ویژگی و طراحی خاصی برخوردار است. برای طراحی این قسمت از دکه کار، بوسیله نعوظ متعادل و متناسب از مصالح سهل و مواد غریزی به همراه خرابه سبز مصنوعی کاربرد شده است؛ طراحان این امر را برای ایجاد محیطی سرسبز و آرامش بخش انجام داده اند. آخرین تک که البته از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است، قسمت باجناق درخت سرو این شریک است؛ برای نقشه کشی این قسمت از رنگ جزیی های گرم، مسرور و روبرو استفاده شده است. از ویژگی های بارز و ممتاز ی سلف درخت سرو دکه نیسان می قابلیت به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه ی چوبی آن رمز کرد. 

در امتداد تعدادی از تصاویر گرفته شده از این دفتر کار را می بینیم:بیشتر بخوانید:همه از دفاتر باز متنفرند، پس چرا هنوز بود دارند؟محیط فقره باز ارتباط و تعامل میان کارکنان را کمرنگ می کندآینده فضا های کاری چگونه است؟زیباترین دفاتر کاری گیتی در سال ۲۰۱۸طراحی دکه فرمان Slack؛ تورنتو