شاسی اهتزاز مفهومی دی اس Aero Sport Lounge رونمایی شد

ASGمقالهAROOOON ی مرتبط:سدان لوکس و هیبریدی دی اس 9

چند روز پیش همدستی دی اس (DS Automobiles) با رونمایی از پرچم دار متاخر خود، سدان لوکس DS 9، همه ی توجه ها را به سمت خویشتن معطوف کرد. اکنون این خودروساز فرانسوی با رونمایی از یک شاسی بلند مفهومی با شهرت DS Aero Sport Lounge قصد دارد هفته ای جنجالی را بخاطر دنیای خودروسازی و علاقه مندان رقم بزند. برضد سدان لوکس DS9، این شاسی بلند الکتریکی به تولید انبوه نمی رسد و تنها نشانه ای از علت گیری و جاه طلبی دی اس برای تولید خودروهای لوکس الکتریکی است. کشش ۵ متری این نمونه مفهومی با مدل سازی بیش آینده نگرانه، لوکس و منحصر به فرد جهت می شود که بلافاصله نظر هر بیننده ای جلب شود.

طراحی نیکوترین ی آیرودینامیک دی اس Aero Sport Lounge در بر رینگ های بزرگ ۲۳ اینچی وسقف شیب دار آن باعث می شود که این خودرو شبیه یک کوپه ی اسپرت به رویت برسد. جلوپنجره ی معمول در سایر خودروها جای خویشتن را به یک نمایشگر با طرح لوگوی DS تو این خودرو داده است. چراغ های جلو به فناوری Matrix LED حاضر شده اند تا نگاه آینده نگرانه ی DS بیش ازپیش واضح شود. دی اس Aero Sport Lounge بوسیله موتور برقی با غلبه ۶۷۱ اسب بخار مجهز است که می تواند این شاسی اهتزاز را ظرف مدت ۲/۸ نفس از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر روزگار برساند. این پیشرانه ی الکتریکی از یک باتری با ظرفیت ۱۱۰ کیلووات ساعت که داخل کف خودرو تعبیه شده است، نیرو می گیرد و می تواند با هر جنین شارژ تمام ۶۵۰ کیلومتر مسافت را هنگام درنگ.

با اینکه هنوز تصاویری از فضای داخلی دی اس Aero Sport Lounge الکتریکی منتشر نشده است، ولی براساس اعلام این خودروساز، طراحی فضای داخلی این شاسی بلند مفهومی انقلابی در دنیای خودروسازی است. طبق اعلام دی اس، فضای داخلی این مقیاس مفهومی با نمایشگرهای دیجیتال احاطه شده است و هر سرنشین نمایشگرهای خصوصی به خویشتن را خواهد داشت. بوسیله علاوه، در این مقیاس مفهومی از فناوری هپتیک (Haptic) برای کنترل جزء های مختلف سیستم معلومات و سرگرمی استفاده شده است تا بوسیله سرنشینان دریافتن لمس اشکال و بافت مواد القا شود.

Aero Sport Lounge در قضیه نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰ در کنار سدان لوکس DS9 به طور رسمی بوسیله نمایش گذاشته خواهد شد. اگرچه این خودرو بوسیله تولید انبوه نمی رسد، ولی براساس اظهارات بئاتریس فوچر مدیرعامل دی اس، احتمال دارد خودرویی با الهام از این مدل مفهومی برای رسیدن به تولید انبوه، در دست طراحی باشد.بیشتر بخوانید:واکاوی و بررسی جدی فعالیت های گوگل در کالیفرنیا با هدف مبارزه با انحصارطلبیفراخوانی ۷۵۲ هزار تویوتا پریوس به دلیل نقص فنی جهیز هیبریدیاولین کامیون قوه سوختی هیدروژنی هیوندای راهی سوئیس شدچگونه کدک ویدیویی متاخر H.H/266 VVC می تواند مخرب تو صنعت چندرسانه ای ایجاد کند؟فراری ممکن است مالکیت قشری 250GTO را از دست