تعویق یک ساله اکران «آواتار» و «جنگ ستارگان»

به گزارش ایسنا به نقل از سی اِن اِن،  فیلم حماسی و ماجراجویانه «مولان» بوسیله کارگردانی «نیکی کارو» که صبر حیات از تاریخچه ۲۱ اوت اکران خود را آغاز کند به برهان تکثیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا و سایر ایالتهای آمریکا و ادامه تعطیلی سینما به نعوظ کلی از برنامه اکران بیرون شد. 

این فیلم مقدمه قرار وجود طبق دستور کار وجود در ماه مارس رونمایی شود و پس از آن کرونا کتاب اکران آن را بوسیله ۲۴ جولای تغییر داده بود. ۲۱ اوت سومین و آخرین کتاب برای اکران محصول جدید کمپانی دیزنی بود که سرانجامی نداشت و داخل نهایت این فیلم تا اطلاع ثانوی از تقویم اکران کنار گذاشته شد. 

سخنگوی دیزنی در بیانیه ای داخل این باره اعلام کرد: «درون طول چند ماه اخیر مشخص شده که بخاطر هیچ فیلمی نمی استعداد درون قضیه این هیاهو جهانی سلامتی تاریخ جدی اکران گلچین کرد و امروز که برنامه اکران فیلم «مولان» متوقف شده، بوسیله ارزیابی برای نمایش موثر این فیلم بخاطر مخاطبان در سراسر گیتی امتداد می دهیم». 

پس از فیلم «اِنگاره» (Tenet) ساخته «کریستوفر نولان» و دشت کمپانی برادران وارنر، «مولان» دومین فیلم بنیادی سال است که تا خبر ثانوی از ارزیابی اکران بیرون می شود. 

دیزنی در راستای ایجاد تغییرات عمده در برنامه اکران خود اعلام کرد تمامی دنباله های دو فیلم «آواتار» و «جنگ ستارگان» نیز یک سال به تعویق افتاده است و پهلو این اساس اکران «آواتار ۲» از ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲، «آواتار ۳» از ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ بوسیله ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴، «آواتار ۴» از ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ به ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ و «آواتار ۵» همچنین از ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ به ۲۲ دسامبر ۲۰۲۸ تغییر کرده است. 

«جیمز کامرون» کارگردان مجموعه فیلمهای «آواتار» تو واکنش به این تغییرات در ورقه اجتماعی خود نوشت: «هیچ کس بوسیله اندازه غلام از این تاخیر درون اکران ناامید نشده است. آنچه بیشتر شما نمی دانید این است که شیوع ویروس کرونا جلو آغاز دوباره تولید مجازی ما را در لس آنجلس نیز گرفته است». 

همچنین بر اساس اخبار کمپانی دیزنی، قسمت جدید فیلم «شورش ستارگان» که هنوز نامی بخاطر آن گلچین نشده نیز به جای ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ از ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ اکران خواهد شد و فیلمهای بعدی این کلکسیون نیز به ترتیب در دسامبر ۲۰۲۴، ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ رونمایی می شوند. 

انتهای پیام