به فوریت مستندهای شادی آفرین بخاطر مواجهه با اثرات کرونا تولید کنیم

به گزارش ایسنا به نقل از روابط اشتراکی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند که با حضور مستندسازان، معاون سیما و جمعی مدیران شبکه اصیل برگزار شد، گفت: این روزها با آمریکایی طرف هستیم که در برجام، ظلم بزرگی به ایران کرد. درحالی که ایران همه تعهدات خود را در برجام انجام داد، آن ها با نهایت ناجوانمردی تحریم ها را ثمر کشورمان تشدید کردند و بوسیله اوج رساندند.

وی خطاب به مستندسازان افزود: امروز که تغییراتی در آمریکا با روبیدن ترامپ تو حال رخ دادن است، مستندسازان سیاسی باید پا بوسیله میدان بگذارند و بگویند که ما چگونه بوسیله عهد خود وفادار ماندیم، اما آن ها چه بدعهدی ها کردند؛ زیرا گروهی که سپس از ترامپ کنار سرکار خواهد آمد، بدتر از اوست و به واسطه آشنایی با ضابطه های جنگ بطی ء و تأثیرگذاری کنار افکار اشتراکی مقدور است خطرناک پر حرارت هم باشد.

علی عسکری با گرامیداشت یاد مثال فخری زاده، دانشمند هسته ای و دفاعی کشور گفت: این شهید بزرگوار عمر خود را برای اعتلا و غلبه ایران درون پهنه بصیرت و دانش صرف و جان خود را در این دست خط فدا کرد. آمریکا و صهیونیست ها خون پاک او را پیاده شدن زمین ریختند، اما این بزرگان ارشد ترین آمالشان شهادت درون نحو خداست و همکارانش قطعاً رویه او را امتداد می دهند.

رئیس صداوسیما با قدردانی از مستندسازان پیشکسوت و بالغ که در بازار مستندسازی ایستاده اند، از مستندسازان بوسیله نشانی هنرمندانی یاد کرد که اهل اندیشه و تفکر هستند.

وی بر عین داشتن خوش ذات داخل خلقت و احساسات انسانی گفت: فلسفه مستند، ریشه در فطرت انسانی دارد، چون انسان می خواهد پدیده های پیرامونی را به بهترین شکل حس کند. 

علی عسکری با اقرار این که شبکه خوش ذات تقلا دارد مستندسازی در سرزمین را نمو دهد و اعتلا بخشد، گفت: شبکه مستند شیار الرأس تلاش های همه بسرنوشت شوم دچار کردن های صداوسیما تو این حوزه است؛ سیاست ما این است که مستندهای فاخر نیز حتما در شبکه های اصلی و اشتراکی پخش شوند.

رئیس صداوسیما با تأکید پیاده شدن زنهار کامل صداوسیما از فرآیند مستندسازی داخل کشور و گستردگی نحو های نجیب گفت: باید تولید مستند تو تراز جهانی را تو دستور کار قرار دهید تا بتوانیم به هر زبانی آن را ترجمه و عرضه می کنیم، دیده و پسندیده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با پیش روی این که حالا ملک با تلاطم شناختی، نرم و رسانه ای مواجه است، گفت: باید بوسیله انعام بتوانیم با این جنگ که پایه های آن پیاده شدن تخریب، شایعه، سانسور و بایکوت خبری پایدار است، مقابله کنیم.

علی عسکری تو این حوزه، تولید مستندهای فاخر تاریخی را که عظمت ایران در عهد مختلف در آن ها به نمایش درمی آید و شیوه های استعماری غرب را بخاطر عقب نگه داشتن کشور فاش می سازد، راهگشا خواند و گفت: این دوربین هوشمند مستندساز است که می تواند همگی لایه های کتاب را بگردد. دست به کار شوید تا روایت خود را از تاریخمان به درستی ارائه دهیم. باید این قصور را جبران کنیم و با مقایسه تاریخ گذشته و امروز، نشان دهیم که چه آینده بکلی امیدی پیش روست.

مهتر صداوسیما همچنین منتظر تولید مستندهای فاخر درون مملکت هایی شد که بوسیله فرهنگ تولید، کارآفرینی و خوداتکایی در کشور کمک یواش و تصریح کرد: بخاطر نمونه، معرفی شرکت های بصیرت شالوده که امروز تولید فکر، فکر کردن و فناوری می کنند، می تواند دستمایه تولید مستندهای فاخر و ارزشمندی باشد. در همین جا اعلام می کنم هر کس بوسیله سمت تولید مستند فاخر بخاطر شرکت های دانش بنیاد برود، ما از او حمایت می کنیم.

وی نیز خواستار درون نظر داشتن تولید مستندهایی شد که شرایط کرونایی امروز جامعه را مدنظر داشته باشند و با توجه به اینکه هرروز داخل کشور بی آرامی وطنان بسیاری را به دلیل ابتلا بوسیله کرونا از مشت می دهیم، گفت: باید به فوریت مستندهای شادمانی آفرین، نشاط مقدر شدن و امیدآفرین را برای مواجهه با آثار روانی و مدنی این بلای ناگهانی تولید کنیم.

انتهای پیام