توسعه گردشگری خوش نشین به پشتوانه 40 روستای هدف گردشگری تو استان سمنان

مهدی جمال 29 آذر ماه 1399 در وبینار کمیته علمی تخصصی گردشگری استان سمنان با اقرار اینکه بیش از 40 روستای هدف گردشگری در استان سمنان حیات دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه کمال مطلوب امسال روز جهانی جهانگردی، “گردشگری و توسعه روستایی” بود، نیاز است که مطالعات و استیناف های جامعی تو زمینه ترقی گردشگری روستایی استان انجام شود.

وی خواستار توجه بیشتر به برندسازی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در این استان شد و گفت: تهیه و تعیین برند گردشگری استان و شهرستان ها از اولویت های پژوهشی استان باشد.

جمال خاطرنشان کرد: تمهید و معرفی برند گردشگری استان می تواند نقش موثری در جذب گردشگر و دگرگونی استان از معبر به مقصد داشته باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اینکه هر یک از هشت شهرستان استان سمنان دارای نبوغ ویژه ای تو مملکت صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی است، افزود: برند گردشگری هر شهرستان، راهبرد برنامه های توسعه گردشگری خواهد بود.

او بوسیله طرح تام گردشگری استان اشاره و پیش روی کرد: نهایی شدن مطالعات طرح جامع گردشگری استان نیاز به اختصاص اعتبارات استانی دارد.

جمال با تاکید بر اینکه طرح تمامیت گردشگری استان باید به نشانی مدرک بالادستی در استان انجام شود، گفت: افراد ماهر بدنه این کمیته علمی تخصصی می توانند، بر اجرای طرح جامع گردشگری استان بازرسی داشته باشند.

اعضای کمیته علمی تخصصی گردشگری استان سمنان در این کنفرانس مطالعه استعمال از پتانسیل آبگرم و واگذاری آن بوسیله شهرهای سمنان، مهدی دهات و سرخه، مطالعه گویش ها و لهجه های هر شهرستان، پژوهش در زمینه الگوی ترقی گردشگری خوش نشین مناطق جنوبی استان و بررسی ثبت ژئوپارک یونسکو تو سمنان را به عنوان پیشنهادهای پژوهشی در مرزوبوم گردشگری اطلاع دادن کردند.

اعضای کارگروه ضمن تائید به روز رسانی طرح جامع گردشگری استان، عاشق مطمئن قدر اجرای طرح توسط مسئولان استانی شدند.

 انتهای پیام