اس 21 اولترا در برابر پرچمدارهای اپل، شیائومی و هواوی

AپسوندهاییGHAROOOON از قبیل پرو، پلاس و اولترا این روزها توسط شرکت های بسیاری تک استفاده استراحت می گیرند. سرود مشترک تمام تولیدکنندگان از به کارگیری این پسوندها این است که گوشی مذکور، بزرگتر، با استعداد های بیشتر و البته گرانبها تر است. در این مقایسه سراغ ارشد ترین، مجهزترین و گران ترین گوشی های معرفی شده تو چند ماه اخیر رفته ایم. درادامه با مقایسه ی گوشی نو رونمایی شده ی سامسونگ گلکسی S21 اولترا و اپل آیفون ۱۲ پرو مکس، هواوی میت ۴۰ پرو پلاس و شیائومی می ۱۰ اولترا با زومیت همراه باشید.نمایشگر

نمایشگر از جمله قطعاتی است که شرکت کره ای داخل تولید آن خودکفا بوده و یکه عرب می درنگ. سامسونگ در اس ۲۱ اولترا یکی از نیکوترین و درخشان ترین نمایشگرهای خود را به کارگیری کرده است. روشنایی ۱۵۰۰ نیتی با نرخ ترمیم ۱۲۰ هرتز و پشتیبانی از HDR10 فردی هایی است که اس ۲۱ اولترا را از سه رقیب دیگر متمایز کرده است.

سه گوشی دیگر فراهم در این رقابت هرچند همگی به نمایشگر OLED مهیا هستند، مشت کم داخل یکی از مشخصه ها از رقیب کره ای متعاقب می متشابه. نمایشگر درفش دار شیائومی از ارزش ترمیم ۱۲۰ هرتز و HDR10 پشتیبانی می کند؛ اما سو آن ۸۰۰ عزیمت است. پرچم دار هواوی تنها از HDR10 و قیمت ترمیم ۹۰ هرتز پشتیبانی می کند. سو گران ترین گوشی اپل ۸۰۰ سرود است و این گوشی فقط از HDR10 پشتیبانی می کند و ارزش نوسازی تمثال آن محدود به ۶۰ هرتز است.

نمایشگر سامسونگ اس ۲۱ اولترا خیر تنها بزرگ ترین نمایشگر موجود تو این مقایسه است، بلکه بیشترین تراکم پیکسلی را همچنین بوسیله خود ویژه داده است.دوربین

تو بسرنوشت شوم دچار کردن دوربین تو نگاه اول حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی دودمان دوم سامسونگ کاملا چشمگیر است. سامسونگ که ترکیب چهارگانه را بخاطر گران ترین درفش دار خویشتن در نظر گرفته، دو حسگر تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی را برای تکثیر نبوغ های بزرگنمایی تصویر به نوکری گرفته است. حسگر چهارم سامسونگ ۱۲ مگاپیکسلی و از نوع اولترا واید است. بخاطر قضاوت بهتر کیفیت دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا به داده های سایت DxO Mark حاجت داریم که متأسفانه تا این لحظه در دست نیست؛ اما این قضا و قدر را داریم که سه پرچم دار دیگر را براساس امتیازی که از معاینه DxO ستاندن کرده اند قضاوت کنیم.مشخصاتآیفون ۱۲ پرو مکسمیت ۴۰ پرو پلاس شیائومی می ۱۰ اولتراامتیاز عکاسی۱۳۸۱۴۴۱۳۶امتیاز فیلم برداری۱۱۳۱۱۵۱۱۰امتیاز زوم۶۸۹۸۱۰۱امتیاز کل۱۳۰۱۳۹۱۳۳

براساس امتیازات زبر میت ۴۰ پرو پلاس به دلیل درخشش داخل حصه عکاسی و فیلم برداری بالاترین نمره را کسب کرده است؛ ولی دور از انتظار نیست که اس ۲۱ اولترا به دلیل روزی مندی از حسگرهای قدرتمند داخل اکثر بخش ها مخصوصا زوم تشخیص بالاتری ثبت کرده و مجموعا بهینه عملکرد را داشته باشد.

پردازنده

قبل از پرداختن به مقایسه ی پردازنده لازم است یادآوری کنیم که اس ۲۱ اولترا یک گوشی متعلق بوسیله سال ۲۰۲۱ است. به خشکی امدن همین اساس، اکثر قطعات آن از یکسره پردازنده به روزتر است. در نتیجه، پیش افتادن سامسونگ از سایر رقبا می تواند موقتی باشد و رونمایی سایرین از محصولات ۲۰۲۱ خود، رتبه ی سامسونگ را به چالش بکشد. با این تفاسیر، براساس آن چه تاکنون در مشت داریم، اس ۲۱ اولترا از لحاظ قدرت پردازش تو بین پرچمدارهای اندرویدی بیش توانمند است.

با وجود توانمندی بالا، اسنپدراگون ۸۸۸ بوسیله کاررفته درون اس ۲۱ اولترا براساس بنچمارک ها با فاصله ی نسبتا کمی سپس از پردازنده ی A14 Bionic اپل صبر می گیرد. کرین ۹۰۰۰ به کاررفته درون میت ۴۰ پرو پلاس که همانند دو خراش ی دیگر ذکرشده از لیتوگرافی ۵ نانومتری بهره می برد، تو رتبه ی ثالث قرار می گیرد. در این حصه می ۱۰ اولترا بوسیله برهان داشتن پردازنده ی قدیمی تر اسنپدراگون ۸۶۵ با فناوری ساخت ۷ نانومتر پلاس تو رتبه آخر استراحت می گیرد.

باتری و قیمت

در بخش باتری، سامسونگ S21 اولترا به لطف داشتن ابعاد بزرگتر، توانسته است باتری حجیم ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی را داخل خود جای دهد. در بین سه رقیب دیگر، می ۱۰ اولترا و میت ۴۰ پرو پلاس بوسیله ترتیب با ۴۵۰۰ و ۴۴۰۰ میلی آمپرساعت از رویت ظرفیت باتری تو رتبه های دوم و سومین قرار می گیرند. داخل این بین، اپل به استفاده از باتری با ظرفیت ۳۶۸۷ میلی آمپرساعت بسنده کرده تا آیفون ۱۲ پرو مکس از دیدن حجم باتری در رتبه ی عاقبت فراغت بگیرد؛ اما آن چه داخل خصوص باتری اهمیت دارد، اولا شارژدهی و دوما سرعت شارژ دوباره است.مقاله های مرتبط:گلکسی S21 اولترا سامسونگ با پشتیبانی از قلم S S Pen و عاری شارژر شناساندن شدگلکسی اس 21 و گلکسی اس 21 پلاس دربرابر

رقبا شارژدهی پرچم دار سامسونگ به برهان عجیب بودن هنوز مشخص نیست؛ اما توان شارژ ۲۵ وات این گوشی هرچند از توان ۲۰ واتی آیفون ۱۲ پرو مکس اعلی است؛ ولی شاید بخاطر باتری ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی بوسیله اندازه کافی نوک تیز. نباشد باید گفت دو رقیب چینی درون سرعت شارژ بوسیله شدت جلوتر. هستند هواوی میت ۴۰ پرو پلاس با توان ۶۶ وات شارژ می شود و می ۱۰ اولترا از شارژ سریع ۱۲۰ وات پشتیبانی می.

کند برای مقایسه شارژدهی سه رقبای اس ۲۱ اولترا سراغ داده های سایت جی اس ام آرنا می. رویم براساس این داده ها، می ۱۰ اولترا ۸۵ ساعت، آیفون ۱۲ پرو مکس ۹۵ زمانه و میت ۴۰ پرو پلاس ۹۷ شایسته کردن نرخ شارژدهی را به ثبت رسانده. اند پیاده شدن این اساس، آیفون به رغم داشتن باتری سبک پر حرارت عملکرد کاملا مناسبی داشته و با فاصله کمی پس از درفش دار هواوی فراغت می. گیرد گفتنی است از بین چهار گوشی مورد بحث، پرچمدارهای سامسونگ و اپل فاقد شارژر درون جعبه ی ثمر.

هستند داخل خصوص قیمت، اس ۲۱ اولترا به رغم داشتن برچسب ۱۲۵۰ یورویی گران ترین گوشی مهیا تو این مقایسه. محو میت ۴۰ پرو پلاس که قیمتی در حدود ۱۳۰۰ یورو دارد، در حال حاضر حتی از آیفون ۱۲ پرو مکس نیز گرانبها تر. است خوش قیمت ترین میوه نیز قرین قدیم ساخته ی شرکت متفاوت چینی، یعنی شیائومی.

است شما کدام درفش دار حال مجهز بازار را ترجیح می دهید؟ نظرات خود را با زومیت بوسیله اشتراک.بگذارید بیشتر:بخوانید آیفون ۱۳ احتمالا بوسیله سیستم خنک سازی VC حاضر خواهد شدجعبه گشایی سامسونگ گلکسی S20 FEگلکسی بادز پرو سامسونگ چه تضاد ها و شباهت هایی با مدل های پیشین گلکسی بادز دارد؟مینگ چی: کو مک بوک پرو با نقشه کشی و سخت وسایل کاملا متاخر در سه ماهه ثالث ۲۰۲۱ رونمایی می شودآمریکا شیائومی و هشت مشارکت چینی دیگر را تحریم