بیپر؛ سرویسی بخاطر دسترسی یک جا به چت های تلگرام، اینستاگرام، سیگنال و واتساپ

بیپر (Beeper) اپلیکیشن چت محور یونیورسال جدیدی است که عزم دارد ۱۵ پلتفرم مختلف چت را با یکدیگر متحد نرم تا بتوانید ازطریق یک رابط کاربری خاص به آن ها دسترسی داشته باشید. اپلیکیشن بیپر نتیجه ی همکاری اعضای تیمی است که درون بین آن ها ناماریک میجیکوفسکی، ماخذ گذار و مدیرعامل شرکت Pebble (که پیش تر ساعت هوشمند تولید می کرد)، دیده می شود. مقدماتی مرحله میجیکوفسکی بود که اپلیکیشن بیپر را در توییتر معرفی کرد.

براساسگزارش خبرگزاری ورج، وب سایت رسمی بیپر اطلاع دادن می کند برای مصرف از این اپلیکیشن که داخل ابتدا با تام نواچت (NovaChat) شناخته می شد، باید ماهانه ۱۰ دلار پرداخت کنید. بررسی ها نشان می دهد بیپر با محبوب ترین پلتفرم های پیام رسانی جهان نظیر واتساپ و سیگنال و تلگرام و اسلک و توییتر و دیسکورد و اینستاگرام و فیسبوک مسنجر سازگاری دارد؛ بااین حال جالب ترین نکته درباره ی بیپر بوسیله پشتیبانی این اپلیکیشن از آی مسیج اپل (Apple iMessage) مربوط می شود.

آی مسیج به عارض رسمی عزب روی وسیله های اپل قابل ایفا است و بسیاری از کاربران آیفون ها می گویند قابلیت های جذاب آی مسیج یکی از دلایلی است که باعث می شود آن ها به مهاجرت بوسیله اندروید خیال نکنند. میجیکوفسکی می گوید بیپر باعث می شود امکان اجرای آی مسیج روی جهیز های عامل اندروید و ویندوز و لینوکس مجهز شود؛ بااین حال او بیان می نرم که بیپر برای دستیابی به این شعار بوسیله ترفندی خاص متکی می شود.

صفحه ی استفسار گان (FAQ) وب سایت رسمی بیپر بوسیله نعوظ دقیق تر بوسیله ترفندی که این اپلیکیشن برای اضافه کردن آی مسیج به اندروید و دیگر جهیز های عامل ارتکاب می دهد اشاره می بطی ء. چنانچه دارای رایانه ای مکی هستید که همواره آنلاین است می توانید نسخه ی مک اپلیکیشن بیپر را دانلود و نصب کنید تا این اپلیکیشن تو نقش پل ظاهر شود؛ دقیقا قرین رویکردی که AirMessage استفاده می کند.

اگر به مک دسترسی نداشته باشید، شرایط واقعا سخت می شود. شاید باور کردن این موضوع برای خیلی ها ابدار باشد، اما بیپر صراحتا می گوید در این شرایط بخاطر تمامی کاربرانش یک دستگاه آیفون جیل برک که اپلیکیشن بیپر به صورت پیش فرض روی آن نصب شده است می فرستد تا این دستگاه در نقش پل ظاهر شود. همان طور که اعلی اشاره کردیم به منظور مصرف از بیپر باید سرو اشتراک این اپلیکیشن را که هزینه ی ماهانه ی ۱۰ دلاری دارد تمهید کنید؛ این نفقه ی ۱۰ دلاری ممکن است دربرگیرنده نفقه ی آیفون مورداشاره نیز باشد. 

اگر فکر می کنید که بیپر شوخی می کند بهتر است نگاهی بهاین توییت از میجیکوفسکی بیاندازید که البته تصویر ضمیمه ی آن را در زیر این پاراگراف می توانید ببینید. میجیکوفسکی در تصویر زیر ۵۰ مایه آیفون 4S قدیمی را در جعبه دارد که صبر است بازآفرینی شوند تا امکان کاربرد از آن ها با بیپر وجود داشته باشد. 

اریک میجیکوفسکی با نشر این تصویر نشان داد بیپر واقعا قصد دارد بخاطر تمامی کسانی که مک ندارند، یک دستگاه آیفون بفرستد

اگر ترفند موردبحث مطابق ادعای بیپر به دهش حکم کند، نتیجه ی امر اپلیکیشن یونیورسالی خواهد بود که به منت روی جهیز های عامل مک OS و ویندوز و لینوکس و iOS و اندروید کار می کند. بیپر دارای مجری ورودی یکپارچه است و بوسیله شما امکان می دهد درون بین چت های خود درون تمامی ۱۵ پیام رسان جست و مجرای لنف انجام دهید.

ظاهرا بیپر برپایه ی پروتکل پیام رسانی متن باز Matrix مصنوع شده است. میجیکوفسکی می گوید رابطه ی بین بیپر با Matrix همچون تماس ی بین جیمیل و ایمیل است. البته توجه داشته باشید که بیپر اپلیکیشنی متن باز محسوب نمی شود؛ اما «پل هایی» که بیپر را به دیگر سرو های چت متصل می کنند، متن باز هستند. بیپر درون به روزرسانی بعدی خویشتن میزبان حالت تاریک (دارک مود) خواهد شد. 

رابط کاربری بیپر محتوی چت های مربوط به چندین سرو پیام رسانی متنوع است

هدف کوتاه مدت بیپر این است که چت کردن با بقیه داخل چندین اپلیکیشن پیام رسان را به کار بسیار ساده رطوبت تبدیل کند؛ بااین حال میجیکوفسکی می گوید امیدوار است درنهایت همه ی کاربران بوسیله جای اینکه از Matrix به عنوان پلی تو بین سرویس ها استفاده کنند، بخاطر چت کردن با دوستان و همکاران خود سراغ استفاده از خودِ این پلتفرم بروند. میجیکوفسکی می گوید دو سال است از بیپر به عنوان اپلیکیشن پیش تصور خود برای چت کردن استعمال می کند؛ این درحالی است که به رویت می رسد بیپر فعلا به صورت وسیع در دسترس صبر ندارد. بیپر می گوید کاربران تعلق مند برای دسترسی به این اپلیکیشن باید فرم خاصی را لبالب کنند تا بعدا دعوت نامه ستاندن کنند. 

براساس اخبار رسمی، فهرست سرویس های تحت پشتیبانی بیپر شامل WhatsApp و Facebook Messenger و iMessage و (Android Messages (SMS و Telegram و Twitter و Slack و Hangouts و Instagram و Skype و IRC و Matrix و Discord و Signal و Beeper Network می شود. بیشتر بخوانید:نحوه ارسال پیام های ناپدید شونده در واتساپمرورگر بریو با پشتیبانی از IPFS به مقابله با سانسور محتوا مبتلا می شودقابلیت های جدید Chrome 88، از افزایش امنیت تا بهبود حالت تاریکدرخواست دولت هند از واتساپ برای بازگردانی محاکمه های پیشین خود درباره حفظ حریم خصوصیدادستانی: داخل پنج سال اخیر، حکم فیلترینگ هیچ یک از شبکه های مدنی صادر نشده است