گره پخش کانال جهانی تلویزیون بی بی سی را ممنوع می کند

به گزارش ایسنا، چین از گزارش های بی بی سی در مورد همگی گیری کرونا و سرکوب اقلیت اویغور این ملک انتقاد داشته است.

بی بی سی در تاثیر گفته که از این تصمیم “مایوس” شده است.

پیشتر تو ماه جاری دایره نظارت بر رسانه های بریتانیا، آفکام، مجوز پخش “شبکه تلویزیون جهانی چین” (سی جی تی ان) را در این ناحیه باطل سازی کرد.

آفکام گفت متوجه شده است که مجوز “سی جی تی ان” درون اصالت “استار چاینا مدیا ال تی دی” است، درحالی که نباید چنین باشد.

این دایره همچنین گفت که “سی جی تی ان” سال پیش با پخش آنچه ادعا می شود اعترافات اجباری پیتر هامفری شهروند بریتانیا بود مقررات پخش درون این ملک را الغا کرده بود.

اداره اداره فیلم، تلویزیون و رادیوی چین در تصمیم خود گفت دریافته که گزارش های “بی بی سی ورلد نیوز” درباره گره “به نعوظ جدی” اصول راهنمای پخش صوتی تصویری درون این کشور را نقض می کند، از یکسره “این شرط که خبر باید درست و منصفانه باشد” و به “منافع ملی چروک ضربه نزند.”

این راه اندازی گفت که تقاضای بی بی سی برای تمدید سالانه مجوز پخش رد خواهد شد.

بی بی سی تو بیانیه ای گفت: “ما از تصمیم مقام های چین و اتخاذ این طور مسیری مایوس هستیم. بی بی سی مورد اعتمادترین شبکه پخش شناسایی در سطح بین المللی است و خبرهای پیرامون جهان را منصفانه، بی طرفانه، و عاری ناراحتی یا امتیاز دادن گزارش می درنگ.”

کانال تلویزیونی “بی بی سی ورلد نیوز” که هزینه آن با پخش آگهی مطمئن می شود به زبان انگلیسی درون پیرامون دنیا پخش می شود. کانال بی بی سی در چین با محدودیت های یدکی روبروست و فقط در هتل های بین المللی و برخی محفل های دیپلماتیک قابل دسترسی است، درون نتیجه بیشتر مردم گره قادر بوسیله تماشای آن نیستند.

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا این تصمیم چین را “اقدامی غیرقابل اجابت برای مهار رسانه های آزاد” وصف کرد.

او گفت: “محدودیت های اعمال شده در چین پهلو آزادی رسانه ها و اینترنت یکی از شدیدترین ها تو جهان است و تصمیم تازه بیش از پیش بوسیله وجهه چروک در چشم جهانیان لطمه می زند.”

وزارت خارجه آمریکا بی آرامی این تصمیم را محکوم کرد و آن را اندکی از عملیات گسترده زیرفون چروک برای سرکوب رسانه های آزاد وصف کرد.

روابط چروک و بریتانیا در ماه های اخیر رو به وخامت گذاشته است که پس از اقدام پکن داخل معرفی یک قانون امنیتی بدیع داخل هنگ کنگ بعد از جنبش گسترده دموکراسی خواهی در این مستعمره قبلی بریتانیاست.

بریتانیا در ماه ژانویه برنامه نو ای را اعلام کرد تا به ۵.۴ میلیون هنگ کنگی حق عمر و نهایتا شهروندی بریتانیا بدهد، بجای پارسا است که چین حقوق و آزادی های انسان این منطقه را تضعیف می کند.

چروک درون دو سال گذشته به طور منظم مبتلا مسدود کردن یا ممنوع کردن رسانه های خارجی از یکسره اخراج سه خبرنگار آمریکایی درون سال ۲۰۲۰ بوده است. وبسایت و اپ بی بی سی از قبل در چروک ممنوع بود.

انتهای پیام