اعضای کاروان قرآنی نور۹۹ مشخص شدند

بوسیله گزارش ایسنا، محمدتقی میرزاجانی – معاون اجرایی شورای ممتاز قرآن- درباره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی بوسیله قاریان و مدرسان قرائت قرآن گفت: نهمین دوره طرح ارزیابی امسال برگزار می شود؛ این طرح مصوبه شورای ترقی فرهنگ قرآنی کشور است و سال ۸۹ به شورای عالی قرآن ابلاغ شد و ما هرساله موظفیم که یک نوبت از آزمون های مربوط به این طرح را برگزار کنیم.

میرزاجانی درباره مزایای این طرح گفت: قاریان و مدرسان داخل این طرح هم از حیث مهارتی و اندوه از محاسبه علمی سطح بندی شوند و نهایتاً این مقدمات باعث می شود که شرایط انحصار امکانات، خدمات و تسهیلاتی که باید از طرف نظم مهذب جمهوری اسلامی بوسیله ایشان اختصاص معین کند، هموار شود.

وی درون مناسبت با تسهیلات در نظر گرفته شده بخاطر دارندگان مدرک تخصصی در این طرح گفت: حصه فراوانی از این تسهیلات مثل تحصیل مجانی در دانشگاه، درس در یک مقطع اعلی داخل دانشگاه، اعزام های تبلیغی بوسیله خارج از کشور، مجوز تلاوت تو صدا و بادخور کردن فراهم شده است. البته یک بخش رادیکال داخل این اساس هنوز همیشگی باقی مانده و آن مدخل همچنین مزایای استخدامی عزیزان دارندگان سند تخصصی در ادارات دولتی است که هنوز اجرایی نشده است. داخل این راستا از دوستان شورای توسعه اتیکت قرآنی سرزمین درخواست داریم که با همت مضاعف و تکاپو در این رابطه، زمینه یکروز گیری دارندگان مدرک تخصصی از مزایای استخدامی درون ادارات دولتی را فراهم کنند.

میرزاجانی درباره اجرای طرح «اُسوه» اظهار کرد: این طرح قرآنی از سال ۹۳ از لفظ اجتماع فرهنگی قرآنی عصر و با پشتیبانی شورای عالی قرآن با هدف آموزش و تربیت قاریان و حافظان برجسته و مبلّغان متدین برنگ خون آغاز بوسیله کار کرده و  افرادی که جذب آن می شوند، قاریان و حافظان بی مو والا ۱۲ سال اند.

وی افزود: در این طرح افراد متقاضی هر دو سال یکبار جذب می شوند و دستور کار جذب امسال طرح نیز از فاتحه خردادماه ساری آغاز شده و تا پایان خردادماه نیز امتداد دارد. عزیزانی که چیره به عضویت در طرح اُسوه می شوند که البته کار قرار نیز نیست، مدت ۸ سال تحت آموزش ها و دستور کار های تربیتی ویژه قرار می گیرند.

میرزاجانی درون رابطه با رویکرد جدید شورای عالی قرآن در اجرای دستور کار های متنوع تو فضای مجازی به جهت شیوع بلای ناگهانی کرونا نیز پیش روی کرد: بحث فضای رمزی قضیه مهمی است که متأسفانه اجتماع قرآنی پیش از شیوع بیماری کرونا آنچنان که باید و شاید از آن استفاده نکرده بود. البته پس از شیوع این بیماری انصافاً جامعه قرآنی مجاهدت های فراوانی درون این راستا انجام داد که کمی از این خلأ را پر کند.

وی تصریح کرد: شورای برجسته قرآن همچنین به شکل اختصاص اهتمام جدی و اضافی پیاده شدن روی فضای مجازی دارد و اقداماتی را نیز با عزمی راسخ در این بنیاد آغاز کرده است. بخاطر شهید روزهای چهارشنبه هر هفته دستور کار های آموزشی مختلفی همچون جلسات ارتقای قاریان و دعاخوانان، برنامه حیات طیبه و … برگزار می شود که این پروگرام ها با مسری ویروس کرونا به صورت جدی و با پخش حی از تارنمای آپارات به صورت رمزی تو اختیار علاقه مندان درون سراسر ملک فراغت داده می شود.

دستیار اجرایی شورای ممتاز قرآن در رابطه تشریفات حج تمتع امسال و تعیین اعضای کاروان قرآنی نور بیان کرد: تفویض اعضای کاروان قرآنی نور هر سال فرآیندی دارد که امسال با توجه به عدم امکان برگزاری آزمون حج و نیز درخواست بعثه مقام معظم رهبری مبنی به خشکی امدن ارسال اسامی اعضای کاروان، به نتایج مسابقات سراسری سال ۹۸ استناد کردیم و حدود دو هفته پیش فهرست ۲۰ نفره اسامی اعضای کاروان تقدیم بعثه مقام معظم رهبری شد که افرادی همچون محمدجواد کاشفی، مسعود نوری، حمیدرضا مقدسی، گروه تواشیح مصباح، هادی موحدامین و … درون این کاروان محضر دارند.

وی تو مورد موضوع اجازه قرائات نیز اظهار کرد: جریان اجازه قرائات همچنان پایدار است و امروز تو حدود یکصد نفر از اساتید، قاریان و حافظان قرآن سخی هم مجاز و تیمار مجیز هستند، یعنی بی آرامی اذن دارند و بی قراری می توانند رخصت دهند. خوشبختانه حتی امروز شیخ اجازات قرائات عشر نیز در قلمرو داریم و این فرآیند اجازه قرائات از این به بعد همچنین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام